ActivăSRL

MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.

Bld. Griviţei Nr. 3, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500177

CAEN 4329: Alte lucrări de instalații pentru construcții

CUI
32853073
Reg. Com.
J08/311/2014
Înființată
27 februarie 2014
Vechime
12 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
4,6 mil. lei
Profit net 2025
1,4 mil. lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.02.2014

Rezumat

Pe scurt

MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. (CUI 32853073) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2014. Activitatea principală este Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4329).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,63 mil. lei (+54% față de 2024) și un profit net de 1,41 mil. lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32853073
Nr. Reg. Com.
J08/311/2014
EUID
ROONRC.J8/311/2014
Cod CAEN principal
4329 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
Data înființării
27 februarie 2014
Vechime
12 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Griviţei Nr. 3, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500177

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • FRΕ•• TU••• CONSTAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+53,8% față de 2024

4.630.842 RON

2024: 3.011.288 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.047.027 RONAnul 2017: 2.225.217 RONAnul 2018: 3.373.264 RONAnul 2019: 1.987.684 RONAnul 2020: 3.605.918 RONAnul 2021: 4.179.976 RONAnul 2022: 1.642.265 RONAnul 2023: 2.108.792 RONAnul 2024: 3.011.288 RONAnul 2025: 4.630.842 RON

Profit net 2025

+2746,0% față de 2024

1.409.135 RON

2024: 49.512 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 194.048 RONAnul 2017: 476.796 RONAnul 2018: 57.696 RONAnul 2019: 718.853 RONAnul 2020: 394.379 RONAnul 2021: 952.885 RONAnul 2022: 15.709 RONAnul 2023: 133.734 RONAnul 2024: 49.512 RONAnul 2025: 1.409.135 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,6 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    134 mii lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    953 mii lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    394 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    719 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    58 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    477 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    194 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
30%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,97Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
64%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

64% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2023

    Schimbarea denumirii

    T.C. MILLENIUM IMOB SRL → MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.

  4. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/311/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.

Este MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. activă?

Da. MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.?

Cifra de afaceri a MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. în 2025 a fost de 4.630.842 lei (4,63 mil. lei), în creștere cu 54% față de 2024.

Ce profit a avut MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. în 2025?

În 2025, MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. a înregistrat un profit net de 1,41 mil. lei (1.409.135 lei).

Ce activitate are MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.?

Activitatea principală a MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. este Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4329).

Unde are sediul MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.?

MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. are sediul social la adresa Bld. Griviței Nr. 3, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500177.

MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MILLENIUMFIRECONTROL S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].