Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MIG VAS SRL (CUI 11390766) este o societate cu răspundere limitată activă din Călărași, înființată în 1998. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17,6 mil. lei (+34% față de 2024) și un profit net de 4,85 mil. lei, cu 28 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 14.738.962 lei |
| 2017 | 12.902.463 lei |
| 2018 | 13.418.343 lei |
| 2019 | 14.226.481 lei |
| 2020 | 12.607.045 lei |
| 2021 | 18.270.256 lei |
| 2022 | 19.723.748 lei |
| 2023 | 17.421.893 lei |
| 2024 | 13.090.473 lei |
| 2025 | 17.552.616 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17.552.616 | 13.090.473 | 17.421.893 | 19.723.748 | 18.270.256 | 12.607.045 | 14.226.481 | 13.418.343 | 12.902.463 | 14.738.962 |
| Profit net | 4.845.319 | 2.656.031 | 3.611.803 | 4.470.501 | 7.638.844 | 2.248.597 | 1.443.226 | 2.416.565 | 3.861.581 | 831.491 |
| Număr mediu de angajați | 28 | 32 | 35 | 36 | 36 | 36 | 44 | 46 | 43 | 48 |
| Active imobilizate | 26.210.679 | 25.439.854 | 22.324.387 | 21.927.256 | 19.515.495 | 17.876.904 | 16.886.686 | 18.481.181 | 17.299.037 | 14.572.063 |
| Active circulante | 23.959.093 | 20.029.207 | 18.368.146 | 18.306.168 | 17.155.990 | 8.252.100 | 10.560.722 | 11.691.163 | 11.034.444 | 9.511.905 |
| Stocuri | 8.370.568 | 8.698.542 | 7.504.826 | 7.439.043 | 6.509.389 | 3.879.267 | 6.097.318 | 6.742.455 | 5.738.431 | 3.577.797 |
| Creanțe | 3.279.967 | 4.132.524 | 4.495.351 | 5.891.426 | 3.810.568 | 1.085.491 | 2.537.830 | 3.327.672 | 4.125.073 | 5.379.509 |
| Datorii | 16.821.158 | 14.719.013 | 11.680.699 | 14.833.394 | 14.211.316 | 11.275.545 | 13.800.778 | 14.502.930 | 15.080.632 | 10.295.708 |
| Capitaluri proprii | 32.595.368 | 30.750.048 | 29.011.834 | 25.400.030 | 22.498.014 | 14.925.199 | 13.715.782 | 15.669.414 | 13.252.849 | 13.849.282 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,42 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MIG VAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MIG VAS SRL în 2025 a fost de 17.552.616 lei (17,6 mil. lei), în creștere cu 34% față de 2024.
În 2025, MIG VAS SRL a înregistrat un profit net de 4,85 mil. lei (4.845.319 lei).
Activitatea principală a MIG VAS SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
MIG VAS SRL are sediul social la adresa Sloboziei Nr. 9, Biroul nr. 5, Municipiul Călărași, Jud. Călărași, 910023.
Da. MIG VAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MIG VAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].