RadiatăSRL

MIDEGIVA SRL

Str. DOSITEI OBRADOVICI Nr. 4, Sc. B, Et. 3, Ap. 15, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 1900

CAEN 4532: Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CUI
5342373
Reg. Com.
J35/1630/1993
Înființată
22 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2018
73 mii lei
Profit net 2018
-12 mii lei
Angajați 2018
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 07.01.2021

Rezumat

Pe scurt

MIDEGIVA SRL (CUI 5342373) a fost o societate cu răspundere limitată din Timișoara, județul Timiș, înființată în 1993 și radiată în 2021. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Ultimul bilanț, din 2018, arată o cifră de afaceri de 72.592 lei (+28% față de 2017) și o pierdere netă de 12.129 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5342373
Nr. Reg. Com.
J35/1630/1993
EUID
ROONRC.J35/1630/1993
Cod CAEN principal
4532 - Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Data înființării
22 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. DOSITEI OBRADOVICI Nr. 4, Sc. B, Et. 3, Ap. 15, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 1900

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

+27,8% față de 2017

72.592 RON

2017: 56.790 RON

0200k400k600k800k2009201020112012201320142015201620172018Anul 2009: 744.026 RONAnul 2010: 526.809 RONAnul 2011: 407.193 RONAnul 2012: 346.867 RONAnul 2013: 289.882 RONAnul 2014: 233.778 RONAnul 2015: 156.506 RONAnul 2016: 89.429 RONAnul 2017: 56.790 RONAnul 2018: 72.592 RON

Profit net 2018

+29,2% față de 2017

-12.129 RON

2017: -17.130 RON

-80k-60k-40k-20k020k2009201020112012201320142015201620172018Anul 2009: -70.987 RONAnul 2010: -38.991 RONAnul 2011: -13.061 RONAnul 2012: -21.771 RONAnul 2013: -14.447 RONAnul 2014: -22.401 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: -23.501 RONAnul 2017: -17.130 RONAnul 2018: -12.129 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    73 mii lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    57 mii lei
    Profit net
    -17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    157 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    234 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    3
  • 2013

    Cifra de afaceri
    290 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    4
  • 2012

    Cifra de afaceri
    347 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    4
  • 2011

    Cifra de afaceri
    407 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    4
  • 2010

    Cifra de afaceri
    527 mii lei
    Profit net
    -39 mii lei
    Angajați
    3
  • 2009

    Cifra de afaceri
    744 mii lei
    Profit net
    -71 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăSlab
-17%Față de anul anterior: în creștere
20142015201620172018

Firma a pierdut 16,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,68Față de anul anterior: în scădere
20142015201620172018

Activele circulante acoperă doar 68% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
147%Față de anul anterior: în creștere
20142015201620172018

147% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2020

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  4. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  5. Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 1993 - 2015)
  1. 2015

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1630/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MIDEGIVA SRL

Este MIDEGIVA SRL activă?

Nu. MIDEGIVA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a MIDEGIVA SRL?

Cifra de afaceri a MIDEGIVA SRL în 2018 a fost de 72.592 lei, în creștere cu 28% față de 2017.

Ce profit a avut MIDEGIVA SRL în 2018?

În 2018, MIDEGIVA SRL a înregistrat o pierdere netă de 12.129 lei.

Câți angajați avea MIDEGIVA SRL?

Conform bilanțului pe 2018, MIDEGIVA SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2017).

Ce activitate avea MIDEGIVA SRL?

Activitatea principală a MIDEGIVA SRL era Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Unde avea sediul MIDEGIVA SRL?

MIDEGIVA SRL avea sediul social la adresa Str. DOSITEI OBRADOVICI Nr. 4, Sc. B, Et. 3, Ap. 15, Municipiul Timișoara, Jud. Timiș, 1900.

MIDEGIVA SRL are datorii la ANAF?

Nu. MIDEGIVA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MIDEGIVA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].