Marjă netă
SlabFirma a pierdut 28,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MIDAS COLORS SRL (CUI 36007590) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Pantelimon, Oraș Pantelimon, județul Ilfov, înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 661.137 lei (-31% față de 2024) și o pierdere netă de 191.187 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 172.213 lei |
| 2017 | 314.073 lei |
| 2018 | 380.479 lei |
| 2019 | 452.546 lei |
| 2020 | 729.941 lei |
| 2021 | 985.435 lei |
| 2022 | 1.298.298 lei |
| 2023 | 1.281.252 lei |
| 2024 | 951.313 lei |
| 2025 | 661.137 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 661.137 | 951.313 | 1.281.252 | 1.298.298 | 985.435 | 729.941 | 452.546 | 380.479 | 314.073 | 172.213 |
| Profit net | -191.187 | -64.563 | 2.116 | 77.266 | -105.761 | 82.020 | -81.815 | -3.311 | 31.145 | 11.332 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 8 | 13 | 11 | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 64.753 | 96.866 | 132.474 | 148.345 | 19.423 | 29.281 | 59.621 | 98.764 | 1.782 | 651 |
| Active circulante | 66.136 | 95.478 | 114.805 | 89.461 | 66.917 | 52.391 | 41.007 | 39.811 | 45.405 | 27.913 |
| Stocuri | 8.709 | 35.629 | 29.753 | 32.994 | 10.847 | 8.223 | 17.138 | 11.016 | 8.334 | 961 |
| Creanțe | 53.917 | 49.971 | 40.927 | 36.312 | 31.967 | 8.042 | 12.481 | 18.295 | 7.876 | 182 |
| Datorii | 416.322 | 286.589 | 279.201 | 277.187 | 200.450 | 85.776 | 188.409 | 151.159 | 15.923 | 17.032 |
| Capitaluri proprii | -285.035 | -93.847 | -29.285 | -31.401 | -108.667 | -2.906 | -84.926 | -3.111 | 31.345 | 11.532 |
Firma a pierdut 28,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 16% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
317% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MIDAS COLORS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MIDAS COLORS SRL în 2025 a fost de 661.137 lei, în scădere cu 31% față de 2024.
În 2025, MIDAS COLORS SRL a înregistrat o pierdere netă de 191.187 lei.
Activitatea principală a MIDAS COLORS SRL este Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).
MIDAS COLORS SRL are sediul social la adresa SFÂNTU CALINIC Nr. 9, Et. 1, CLADIREA C1, Loc. Pantelimon, Oraș Pantelimon, Jud. Ilfov.
Da. MIDAS COLORS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MIDAS COLORS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].