MICROPROD PLASTINJECT SRL Radiată SRL

Înființată 11.06.2014
SPERANŢEI Nr. 36H, Oraş Popeşti Leordeni, Jud. Ilfov, 77160 4618, Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

Prezentare

Pe scurt

MICROPROD PLASTINJECT SRL (CUI 33264327) a fost o societate cu răspundere limitată din Popești Leordeni, județul Ilfov, înființată în 2014 și radiată în 2025. Activitatea principală era Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

Ultimul bilanț, din 2024, arată o cifră de afaceri de 89.580 lei (+101% față de 2023) și un profit net de 53.927 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2024
89,6 miilei
+101,5%, față de 2023
Profit net 2024
53,9 miilei
+74,9%, față de 2023
Angajați 2024
-
Marjă netă
60,2%
Capital social
210lei
Vechime
12ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2015-2024
Cifra de afaceri
AnValoare
201514.732 lei
201630.295 lei
201734.205 lei
201854.441 lei
201954.812 lei
202045.269 lei
202141.204 lei
202265.279 lei
202344.458 lei
202489.580 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Cifra de afaceri89.58044.45865.27941.20445.26954.81254.44134.20530.29514.732
Profit net53.92730.83943.74125.61742.53940.28533.44119.3799.694-
Număr mediu de angajați----------
Active imobilizate9951.9892.9833.9784.9725.966--00
Active circulante57.11783.17680.87035.69451.94966.53553.27529.03714.63732.197
Stocuri5.1164.8835.4232.6233.4782.2132.4611.703332252
Creanțe40.07121.01320.02316.19413.92022.41118.81210.2198.7775.411
Datorii3.9352.61814.24513.80514.13220.53519.5949.4184.703202
Capitaluri proprii54.17782.54769.60825.86742.78951.96633.68119.6199.93431.995
Ultimul bilanț: 2024. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2024

Marjă netă

Bun
60% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 60,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
14,52 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 14,52 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
6,8% Față de anul anterior: în creștere

6,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 15.09.2025

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
33264327
Nr. Reg. Com.
J23/1686/2014
EUID
ROONRC.J23/1686/2014
Cod CAEN principal
4618, Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Data înființării
11 iunie 2014
Vechime
12 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
210 lei (bilanț 2024)
Adresă sediu
SPERANŢEI Nr. 36H, Oraş Popeşti Leordeni, Jud. Ilfov, 77160
Domiciliu fiscal
Str. Speranţei Nr. 36H, Orş. Popeşti-Leordeni, Jud. Ilfov, 77160

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BE••• GHEOR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare ONRC
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  3. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2014
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/1686/2014. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MICROPROD PLASTINJECT SRL

Este MICROPROD PLASTINJECT SRL activă?

Nu. MICROPROD PLASTINJECT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a MICROPROD PLASTINJECT SRL?

Cifra de afaceri a MICROPROD PLASTINJECT SRL în 2024 a fost de 89.580 lei, în creștere cu 101% față de 2023.

Ce profit a avut MICROPROD PLASTINJECT SRL în 2024?

În 2024, MICROPROD PLASTINJECT SRL a înregistrat un profit net de 53.927 lei.

Ce activitate avea MICROPROD PLASTINJECT SRL?

Activitatea principală a MICROPROD PLASTINJECT SRL era Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

Unde avea sediul MICROPROD PLASTINJECT SRL?

MICROPROD PLASTINJECT SRL avea sediul social la adresa SPERANȚEI Nr. 36H, Oraș Popești Leordeni, Jud. Ilfov, 77160.

MICROPROD PLASTINJECT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MICROPROD PLASTINJECT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MICROPROD PLASTINJECT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].