MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. Radiată SRL

Înființată 02.06.2020 Radiată 01.11.2023
IZVOARE Nr. 129 F4, Municipiul Bacău, Jud. Bacău 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. (CUI 42567230) a fost o societate cu răspundere limitată din Bacău, înființată în 2020 și radiată în 2023. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2021, arată o cifră de afaceri de 322.352 lei (+114% față de 2020) și un profit net de 123.634 lei, cu 3 angajați.

Cifra de afaceri 2021
322,4 miilei
+114,3%, față de 2020
Profit net 2021
123,6 miilei
+651,7%, față de 2020
Angajați 2021
3
−50,0%, față de 2020
Marjă netă
38,4%
Capital social
200lei
Vechime
6ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2020-2021
Cifra de afaceri
AnValoare
2020150.397 lei
2021322.352 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20212020
Cifra de afaceri322.352150.397
Profit net123.63416.447
Număr mediu de angajați36
Active imobilizate11.391185
Active circulante184.61058.832
Stocuri5.000-
Creanțe11.841-
Datorii57.10542.370
Capitaluri proprii140.28116.647
Ultimul bilanț: 2021. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2021

Marjă netă

Bun
38% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 38,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,23 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,23 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
29% Față de anul anterior: în scădere

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 01.11.2023. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 01.11.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
42567230
Nr. Reg. Com.
J4/594/2020
EUID
ROONRC.J4/594/2020
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
2 iunie 2020
Vechime
6 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2021)
Adresă sediu
IZVOARE Nr. 129 F4, Municipiul Bacău, Jud. Bacău
Domiciliu fiscal
Str. Izvoare Nr. 129 F4, Mun. Bacău, Jud. Bacău

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • CABI••• INDIVID••• •• INSOLVE••• CRUCI••• MI••• BOG•••Lichidator judiciar, România
  • CRUCI••• MI••• BOG•••Reprezentant al persoanei juridice, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
2023
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2022
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  4. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2021
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2020
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/594/2020. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MGC CONSTRUCT 76 S.R.L.

Este MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. activă?

Nu. MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a MGC CONSTRUCT 76 S.R.L.?

Cifra de afaceri a MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. în 2021 a fost de 322.352 lei, în creștere cu 114% față de 2020.

Ce profit a avut MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. în 2021?

În 2021, MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. a înregistrat un profit net de 123.634 lei.

Câți angajați avea MGC CONSTRUCT 76 S.R.L.?

Conform bilanțului pe 2021, MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. a avut în medie 3 angajați (față de 6 angajați în 2020).

Ce activitate avea MGC CONSTRUCT 76 S.R.L.?

Activitatea principală a MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul MGC CONSTRUCT 76 S.R.L.?

MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. avea sediul social la adresa IZVOARE Nr. 129 F4, Municipiul Bacău, Jud. Bacău.

MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MGC CONSTRUCT 76 S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MGC CONSTRUCT 76 S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].