Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
METRIC ART CONSTRUCT SRL (CUI 36336770) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 311.595 lei (+79% față de 2024) și un profit net de 95.135 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 13.155 lei |
| 2017 | 13.378 lei |
| 2018 | 93.727 lei |
| 2019 | 90.698 lei |
| 2020 | 64.155 lei |
| 2021 | 153.768 lei |
| 2022 | 157.600 lei |
| 2023 | 181.404 lei |
| 2024 | 174.341 lei |
| 2025 | 311.595 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 311.595 | 174.341 | 181.404 | 157.600 | 153.768 | 64.155 | 90.698 | 93.727 | 13.378 | 13.155 |
| Profit net | 95.135 | 30.542 | 26.592 | 94.640 | 33.512 | -11.437 | 17.503 | 54.243 | 4.312 | 10.956 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| Active imobilizate | 13.347 | 7.430 | 6.657 | 3.002 | 2.800 | - | 725 | 1.450 | 4.329 | 7.404 |
| Active circulante | 91.082 | 74.083 | 74.396 | 130.463 | 80.675 | 45.982 | 55.268 | 67.383 | 19.931 | 3.821 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 63.372 | 45.753 | 49.501 | 114.001 | 9.420 | 3.543 | 3.104 | 3.628 | 52 | - |
| Datorii | 9.054 | 8.103 | 38.320 | 38.585 | 13.342 | 9.358 | 7.918 | 14.459 | 8.792 | 69 |
| Capitaluri proprii | 95.375 | 73.414 | 42.872 | 94.880 | 70.260 | 36.749 | 48.186 | 54.483 | 15.468 | 11.156 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,06 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
8,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. METRIC ART CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a METRIC ART CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 311.595 lei, în creștere cu 79% față de 2024.
În 2025, METRIC ART CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 95.135 lei.
Activitatea principală a METRIC ART CONSTRUCT SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).
METRIC ART CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa DELFINULUI Nr. 9, Bl. D18, Sc. 1, Et. 7, Ap. 45, CAMERA 1, București Sectorul 2, Jud. București, 22353.
Nu. METRIC ART CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. METRIC ART CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].