Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 83,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
METIS OPTION SRL (CUI 32538564) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2013. Activitatea principală este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 88.074 lei (+16% față de 2024) și un profit net de 73.324 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 36.270 lei |
| 2017 | 50.998 lei |
| 2018 | 95.900 lei |
| 2019 | 79.630 lei |
| 2020 | 98.293 lei |
| 2021 | 86.228 lei |
| 2022 | 75.926 lei |
| 2023 | 90.188 lei |
| 2024 | 75.717 lei |
| 2025 | 88.074 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 88.074 | 75.717 | 90.188 | 75.926 | 86.228 | 98.293 | 79.630 | 95.900 | 50.998 | 36.270 |
| Profit net | 73.324 | 63.157 | 75.049 | 70.826 | 78.088 | 85.807 | 63.969 | 75.916 | 13.903 | 14.615 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 78.595 | 142.214 | 78.827 | 71.706 | 78.946 | 150.881 | 65.104 | 76.806 | 29.262 | 11.217 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 8.610 | - | - | - | 46 | - | 13.427 | - | - | 7.000 |
| Datorii | 5.071 | 78.857 | 3.578 | 71.506 | 78.746 | 64.874 | 935 | 76.606 | 29.062 | 290 |
| Capitaluri proprii | 73.524 | 63.357 | 75.249 | 200 | 200 | 86.007 | 64.169 | 200 | 200 | 14.815 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 83,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 15,50 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
6,5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. METIS OPTION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a METIS OPTION SRL în 2025 a fost de 88.074 lei, în creștere cu 16% față de 2024.
În 2025, METIS OPTION SRL a înregistrat un profit net de 73.324 lei.
Activitatea principală a METIS OPTION SRL este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
METIS OPTION SRL are sediul social la adresa POPA NAN Nr. 115B, Ap. 2, PARTER, CAMERA NR 1, București Sectorul 3, Jud. București.
Nu. METIS OPTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. METIS OPTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].