Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
METCONS TOP SRL (CUI 15983499) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2003. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (+250% față de 2024), fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 7.734 lei |
| 2017 | 0 lei |
| 2018 | 0 lei |
| 2019 | 0 lei |
| 2020 | 40.756 lei |
| 2021 | 141.363 lei |
| 2022 | 221.751 lei |
| 2023 | 170.530 lei |
| 2024 | 286.103 lei |
| 2025 | 1.000.786 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.000.786 | 286.103 | 170.530 | 221.751 | 141.363 | 40.756 | 0 | 0 | 0 | 7.734 |
| Profit net | 0 | 0 | 5.392 | 22.564 | 8.795 | 5.382 | 222 | 369 | 3.192 | 848 |
| Număr mediu de angajați | - | 1 | 1 | - | - | 1 | 0 | - | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 11.955.018 | 12.476.614 | 12.275.472 | 11.889.279 | 10.474.370 | 9.246.996 | 8.780.415 | 1.601.946 | 1.522.942 | 1.549.710 |
| Active circulante | 1.864.603 | 1.674.880 | 1.463.818 | 892.833 | 417.009 | 147.607 | 2.025.908 | 8.496.616 | 31.652 | 221.920 |
| Stocuri | 468.942 | 322.865 | 257.469 | - | 31.062 | - | 108.000 | 43.000 | - | 220.600 |
| Creanțe | 1.372.010 | 1.347.475 | 1.185.817 | 805.881 | 378.736 | 146.910 | 1.917.213 | 8.453.029 | 30.302 | 0 |
| Datorii | 16.195.946 | 16.078.418 | 15.129.502 | 13.956.716 | 11.458.616 | 9.910.388 | 12.154.912 | 11.051.527 | 2.190.704 | 2.197.467 |
| Capitaluri proprii | -386.491 | -386.411 | -384.759 | -390.151 | -412.715 | -416.677 | -422.059 | -422.276 | -422.645 | -425.837 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 12% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
102% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. METCONS TOP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a METCONS TOP SRL în 2025 a fost de 1.000.786 lei (1 mil. lei), în creștere cu 250% față de 2024.
În 2025, METCONS TOP SRL a încheiat anul fără profit și fără pierdere.
Activitatea principală a METCONS TOP SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
METCONS TOP SRL are sediul social la adresa Sf. Andrei Nr. 55A, PARTER, CAMERA 1, Municipiul Iași, Jud. Iași, 700032.
Da. METCONS TOP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. METCONS TOP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].