ActivăSRL

METALDAN SRL

Str. Plevnei Nr. 87, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400394

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
27884596
Reg. Com.
J2011000026129
Înființată
10 ianuarie 2011
Vechime
15 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2024
4,6 mil. lei
Profit net 2024
637 mii lei
Angajați 2024
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.01.2011

Rezumat

Pe scurt

METALDAN SRL (CUI 27884596) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4,59 mil. lei (+8,8% față de 2023) și un profit net de 637.459 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
27884596
Nr. Reg. Com.
J2011000026129
EUID
ROONRC.J2011000026129
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
10 ianuarie 2011
Vechime
15 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Plevnei Nr. 87, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400394

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • C••• ••• E•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

+8,8% față de 2023

4.591.940 RON

2023: 4.221.842 RON

02 mil4 mil6 mil20112012201920202021202220232024Anul 2011: 128.478 RONAnul 2012: 536.302 RONAnul 2019: 1.772.218 RONAnul 2020: 1.965.203 RONAnul 2021: 2.552.991 RONAnul 2022: 3.253.719 RONAnul 2023: 4.221.842 RONAnul 2024: 4.591.940 RON

Profit net 2024

-45,5% față de 2023

637.459 RON

2023: 1.170.065 RON

-500k0500k1 mil2 mil20112012201920202021202220232024Anul 2011: 22.138 RONAnul 2012: 130.723 RONAnul 2019: 872.853 RONAnul 2020: -448.504 RONAnul 2021: 505.105 RONAnul 2022: 516.384 RONAnul 2023: 1.170.065 RONAnul 2024: 637.459 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,6 mil. lei
    Profit net
    637 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    516 mii lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    505 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    -449 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    873 mii lei
    Angajați
    4
  • 2012

    Cifra de afaceri
    536 mii lei
    Profit net
    131 mii lei
    Angajați
    2
  • 2011

    Cifra de afaceri
    128 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăBun
14%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
5,46Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,46 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/26/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre METALDAN SRL

Este METALDAN SRL activă?

Da. METALDAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a METALDAN SRL?

Cifra de afaceri a METALDAN SRL în 2024 a fost de 4.591.940 lei (4,59 mil. lei), în creștere cu 8,8% față de 2023.

Ce profit a avut METALDAN SRL în 2024?

În 2024, METALDAN SRL a înregistrat un profit net de 637.459 lei.

Ce activitate are METALDAN SRL?

Activitatea principală a METALDAN SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul METALDAN SRL?

METALDAN SRL are sediul social la adresa Str. Plevnei Nr. 87, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400394.

METALDAN SRL este plătitoare de TVA?

Da. METALDAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

METALDAN SRL are datorii la ANAF?

Nu. METALDAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre METALDAN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].