Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL (CUI 503410) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Hodoșa, Comuna Sărmaș, județul Harghita, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,77 mil. lei (-0,2% față de 2024) și un profit net de 95.637 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 278.123 lei |
| 2017 | 485.779 lei |
| 2018 | 706.183 lei |
| 2019 | 1.162.073 lei |
| 2020 | 1.288.685 lei |
| 2021 | 1.077.598 lei |
| 2022 | 1.290.615 lei |
| 2023 | 1.529.480 lei |
| 2024 | 1.778.802 lei |
| 2025 | 1.774.824 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.774.824 | 1.778.802 | 1.529.480 | 1.290.615 | 1.077.598 | 1.288.685 | 1.162.073 | 706.183 | 485.779 | 278.123 |
| Profit net | 95.637 | 35.996 | 40.341 | 51.046 | -32.129 | 32.630 | 79.299 | 22.005 | 58.415 | 11.993 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 4 | 2 | 4 | 5 | 6 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 7.097 | 20.458 | 45.162 | 62.542 | 61.110 | 78.571 | 0 | 17.600 | 17.600 | 17.600 |
| Active circulante | 530.739 | 407.804 | 391.302 | 395.300 | 330.639 | 284.845 | 302.040 | 288.910 | 181.982 | 87.293 |
| Stocuri | 442.520 | 349.735 | 353.891 | 340.923 | 299.380 | 233.416 | 276.928 | 222.727 | 160.608 | 77.654 |
| Creanțe | 3.722 | 4.270 | 17.565 | 17.293 | 9.931 | 6.684 | 12.156 | 14.662 | 6.091 | 1.487 |
| Datorii | 184.828 | 149.447 | 171.845 | 233.564 | 219.278 | 158.056 | 129.310 | 195.479 | 71.610 | 35.336 |
| Capitaluri proprii | 353.008 | 278.815 | 264.619 | 224.278 | 173.231 | 205.360 | 172.730 | 111.031 | 127.972 | 69.557 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,87 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL în 2025 a fost de 1.774.824 lei (1,77 mil. lei), în scădere cu 0,2% față de 2024.
În 2025, METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL a înregistrat un profit net de 95.637 lei.
Activitatea principală a METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL are sediul social la adresa Sat Hodoșa, Comuna Sărmaș, Jud. Harghita, 0.
Da. METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. METAL LEMN-CONSTRUCTII SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].