Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
METAL GRUP SRL (CUI 7984256) este o societate cu răspundere limitată activă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,13 mil. lei (-4% față de 2024) și un profit net de 113.829 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.878.982 lei |
| 2017 | 5.114.774 lei |
| 2018 | 4.478.503 lei |
| 2019 | 5.386.247 lei |
| 2020 | 4.773.884 lei |
| 2021 | 5.939.910 lei |
| 2022 | 6.379.068 lei |
| 2023 | 5.153.844 lei |
| 2024 | 6.388.129 lei |
| 2025 | 6.133.253 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.133.253 | 6.388.129 | 5.153.844 | 6.379.068 | 5.939.910 | 4.773.884 | 5.386.247 | 4.478.503 | 5.114.774 | 3.878.982 |
| Profit net | 113.829 | 69.763 | 74.836 | 74.346 | 63.891 | 60.168 | 84.020 | 53.197 | 15.126 | 18.267 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 3 | 6 | 5 | 6 | 11 | 13 | 15 |
| Active imobilizate | 379.573 | 393.664 | 502.685 | 536.171 | 1.293.290 | 1.312.984 | 1.257.767 | 1.286.614 | 1.289.349 | 1.307.841 |
| Active circulante | 3.167.952 | 3.428.571 | 2.938.513 | 2.026.669 | 2.087.690 | 2.214.425 | 2.403.298 | 2.248.812 | 2.067.653 | 1.840.067 |
| Stocuri | 1.272.603 | 1.226.352 | 715.282 | 683.210 | 540.738 | 620.458 | 599.976 | 614.804 | 556.202 | 588.242 |
| Creanțe | 1.841.688 | 2.198.729 | 1.741.845 | 1.339.683 | 1.525.917 | 1.590.460 | 1.802.729 | 1.627.440 | 1.509.890 | 1.250.333 |
| Datorii | 3.079.295 | 3.366.191 | 2.840.496 | 1.667.758 | 1.781.889 | 1.924.093 | 2.062.793 | 1.969.697 | 1.925.961 | 1.728.960 |
| Capitaluri proprii | 949.434 | 965.747 | 1.056.882 | 1.144.536 | 1.619.060 | 1.555.169 | 1.495.034 | 1.411.014 | 1.360.805 | 1.345.679 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,03 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
76% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. METAL GRUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a METAL GRUP SRL în 2025 a fost de 6.133.253 lei (6,13 mil. lei), în scădere cu 4% față de 2024.
În 2025, METAL GRUP SRL a înregistrat un profit net de 113.829 lei.
Activitatea principală a METAL GRUP SRL este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).
METAL GRUP SRL are sediul social la adresa B-dul INDEPENDENȚEI Nr. 50, Municipiul Baia Mare, Jud. Maramureș, 4800.
Da. METAL GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. METAL GRUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].