Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
METAGALAX SRL (CUI 514630) este o societate cu răspundere limitată activă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1991. Activitatea principală este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,08 mil. lei (+2,7% față de 2024) și un profit net de 26.736 lei, cu 45 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 4.120.694 lei |
| 2017 | 4.365.325 lei |
| 2018 | 5.222.701 lei |
| 2019 | 5.075.124 lei |
| 2020 | 4.953.877 lei |
| 2021 | 6.233.325 lei |
| 2022 | 7.008.752 lei |
| 2023 | 7.054.035 lei |
| 2024 | 6.894.986 lei |
| 2025 | 7.080.736 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.080.736 | 6.894.986 | 7.054.035 | 7.008.752 | 6.233.325 | 4.953.877 | 5.075.124 | 5.222.701 | 4.365.325 | 4.120.694 |
| Profit net | 26.736 | 111.008 | 158.306 | 98.236 | 106.774 | 168.764 | 389.365 | 231.864 | 77.468 | 23.700 |
| Număr mediu de angajați | 45 | 47 | 44 | 46 | 47 | 52 | 58 | 60 | 58 | 64 |
| Active imobilizate | 2.128.154 | 2.487.866 | 2.770.684 | 2.093.953 | 1.373.701 | 1.522.205 | 1.617.548 | 1.908.734 | 1.923.748 | 2.009.453 |
| Active circulante | 2.149.837 | 2.404.550 | 1.353.400 | 1.477.593 | 1.963.095 | 2.040.609 | 1.027.268 | 963.763 | 985.409 | 1.042.804 |
| Stocuri | 1.664.744 | 1.240.398 | 377.826 | 555.720 | 938.774 | 559.201 | 337.089 | 330.505 | 381.799 | 668.699 |
| Creanțe | 239.438 | 360.192 | 431.522 | 283.745 | 314.969 | 322.501 | 271.961 | 436.341 | 281.739 | 299.470 |
| Datorii | 3.067.403 | 3.644.055 | 2.822.553 | 2.263.343 | 1.831.851 | 2.108.572 | 1.275.835 | 1.599.738 | 1.775.119 | 1.601.459 |
| Capitaluri proprii | 1.125.136 | 1.098.400 | 1.086.592 | 1.028.286 | 1.160.051 | 1.053.276 | 884.512 | 695.147 | 463.283 | 685.816 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 70% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. METAGALAX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a METAGALAX SRL în 2025 a fost de 7.080.736 lei (7,08 mil. lei), în creștere cu 2,7% față de 2024.
În 2025, METAGALAX SRL a înregistrat un profit net de 26.736 lei.
Activitatea principală a METAGALAX SRL este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).
METAGALAX SRL are sediul social la adresa TEILOR Nr. 19/A, Municipiul Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530241.
Da. METAGALAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. METAGALAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].