ActivăSRL

MESE INTERSISTEM SRL

Cal. Unirii Nr. 35, Mun. Suceava, Jud. Suceava

CAEN 4641: Comerț cu ridicata al produselor textile

CUI
29160182
Reg. Com.
J33/888/2011
Înființată
28 septembrie 2011
Vechime
15 ani
Cifra de afaceri 2022
10 mii lei
Profit net 2022
392 lei
Angajați 2022
0

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 26.02.2019

Rezumat

Pe scurt

MESE INTERSISTEM SRL (CUI 29160182) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN 4641).

În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 10.222 lei (-46% față de 2021) și un profit net de 392 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29160182
Nr. Reg. Com.
J33/888/2011
EUID
ROONRC.J33/888/2011
Cod CAEN principal
4641 - Comerț cu ridicata al produselor textile
Data înființării
28 septembrie 2011
Vechime
15 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Unirii Nr. 35, Mun. Suceava, Jud. Suceava

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • EKI••• ME••• BE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-45,8% față de 2021

10.222 RON

2021: 18.860 RON

010k20k30k2012201320142016201720182019202020212022Anul 2012: 13.177 RONAnul 2013: 0 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 26.408 RONAnul 2020: 12.696 RONAnul 2021: 18.860 RONAnul 2022: 10.222 RON

Profit net 2022

-94,4% față de 2021

392 RON

2021: 7.051 RON

-30k-20k-10k010k2012201320142016201720182019202020212022Anul 2012: -26.671 RONAnul 2013: -2.535 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: -7.373 RONAnul 2020: 1.382 RONAnul 2021: 7.051 RONAnul 2022: 392 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    10 mii lei
    Profit net
    392 lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    19 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    0
  • 2020

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    0
  • 2018

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăAtenție
3,8%Față de anul anterior: în scădere
2019202020212022

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,76Față de anul anterior: stabil
20182019202020212022

Activele circulante acoperă doar 76% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
131%Față de anul anterior: stabil
20182019202020212022

131% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2019

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Reactivată ca contribuabil de ANAF

  6. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2011 - 2014)
  1. 2014

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/888/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MESE INTERSISTEM SRL

Este MESE INTERSISTEM SRL activă?

Da. MESE INTERSISTEM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MESE INTERSISTEM SRL?

Cifra de afaceri a MESE INTERSISTEM SRL în 2022 a fost de 10.222 lei, în scădere cu 46% față de 2021.

Ce profit a avut MESE INTERSISTEM SRL în 2022?

În 2022, MESE INTERSISTEM SRL a înregistrat un profit net de 392 lei.

Ce activitate are MESE INTERSISTEM SRL?

Activitatea principală a MESE INTERSISTEM SRL este Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN 4641).

Unde are sediul MESE INTERSISTEM SRL?

MESE INTERSISTEM SRL are sediul social la adresa Cal. Unirii Nr. 35, Mun. Suceava, Jud. Suceava.

MESE INTERSISTEM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MESE INTERSISTEM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MESE INTERSISTEM SRL are datorii la ANAF?

Nu. MESE INTERSISTEM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MESE INTERSISTEM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].