Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MESCA SRL (CUI 23351515) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală este Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,12 mil. lei (+40% față de 2024) și un profit net de 163.381 lei, cu 19 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 749.917 lei |
| 2017 | 802.910 lei |
| 2018 | 911.979 lei |
| 2019 | 1.003.505 lei |
| 2020 | 1.029.821 lei |
| 2021 | 1.065.358 lei |
| 2022 | 798.028 lei |
| 2023 | 878.212 lei |
| 2024 | 1.508.813 lei |
| 2025 | 2.117.161 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.117.161 | 1.508.813 | 878.212 | 798.028 | 1.065.358 | 1.029.821 | 1.003.505 | 911.979 | 802.910 | 749.917 |
| Profit net | 163.381 | 29.747 | 74.819 | 46.440 | 274.713 | 185.212 | 206.692 | 154.002 | 119.130 | 182.033 |
| Număr mediu de angajați | 19 | 18 | 11 | 12 | 11 | 18 | 17 | 19 | 18 | 18 |
| Active imobilizate | 296.778 | 320.807 | 273.440 | 196.221 | 206.813 | 137.947 | 151.050 | 163.469 | 178.892 | 68.117 |
| Active circulante | 312.602 | 123.424 | 248.764 | 242.391 | 356.825 | 159.180 | 316.519 | 192.974 | 221.457 | 327.967 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 181.261 | 13.927 | 132.139 | 124.359 | 119.881 | 119.608 | 115.141 | 116.891 | 85.791 | 121.989 |
| Datorii | 440.541 | 325.945 | 433.050 | 393.786 | 108.265 | 113.830 | 108.520 | 202.201 | 98.946 | 214.005 |
| Capitaluri proprii | 163.621 | 109.141 | 79.394 | 46.680 | 460.165 | 185.452 | 360.934 | 154.242 | 301.403 | 182.273 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MESCA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MESCA SRL în 2025 a fost de 2.117.161 lei (2,12 mil. lei), în creștere cu 40% față de 2024.
În 2025, MESCA SRL a înregistrat un profit net de 163.381 lei.
Activitatea principală a MESCA SRL este Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).
MESCA SRL are sediul social la adresa MIERLEI Nr. 34A, Municipiul Ploiești, Jud. Prahova, 100294.
Da. MESCA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MESCA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].