Marjă netă
SlabFirma a pierdut 14,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MERLASANA SRL (CUI 5535102) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Mesteacan, Comuna Valea Chioarului, județul Maramureș, înființată în 1993. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 913.639 lei (-20% față de 2024) și o pierdere netă de 134.519 lei, cu 12 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 548.417 lei |
| 2017 | 580.241 lei |
| 2018 | 627.232 lei |
| 2019 | 909.090 lei |
| 2020 | 562.336 lei |
| 2021 | 466.281 lei |
| 2022 | 875.500 lei |
| 2023 | 996.866 lei |
| 2024 | 1.138.360 lei |
| 2025 | 913.639 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 913.639 | 1.138.360 | 996.866 | 875.500 | 466.281 | 562.336 | 909.090 | 627.232 | 580.241 | 548.417 |
| Profit net | -134.519 | 4.178 | 9.487 | 759 | 15.294 | -46.509 | -103.598 | -141.553 | -53.754 | 1.520 |
| Număr mediu de angajați | 12 | 13 | 13 | 12 | 13 | 8 | 21 | 20 | 19 | 13 |
| Active imobilizate | 231.823 | 293.528 | 283.185 | 335.049 | 279.953 | 552.459 | 614.848 | 504.333 | 458.038 | 485.660 |
| Active circulante | 328.662 | 402.392 | 316.695 | 308.754 | 617.499 | 330.853 | 375.181 | 313.247 | 279.012 | 262.226 |
| Stocuri | 131.210 | 176.728 | 278.367 | 235.533 | 183.365 | 246.733 | 262.088 | 252.912 | 237.929 | 241.066 |
| Creanțe | 175.412 | 188.306 | 24.024 | 70.344 | 400.507 | 62.104 | 42.598 | 31.848 | 8.052 | 18.622 |
| Datorii | 449.661 | 454.641 | 358.714 | 412.124 | 666.532 | 714.195 | 878.002 | 601.954 | 379.872 | 336.953 |
| Capitaluri proprii | 110.824 | 245.344 | 241.166 | 231.679 | 230.920 | 169.117 | 112.027 | 215.626 | 357.178 | 410.933 |
Firma a pierdut 14,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 73% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
80% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MERLASANA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MERLASANA SRL în 2025 a fost de 913.639 lei, în scădere cu 20% față de 2024.
În 2025, MERLASANA SRL a înregistrat o pierdere netă de 134.519 lei.
Activitatea principală a MERLASANA SRL este Restaurante (CAEN 5611).
MERLASANA SRL are sediul social la adresa MORII Nr. 14, Sat Mesteacan, Comuna Valea Chioarului, Jud. Maramureș.
Da. MERLASANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MERLASANA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].