Marjă netă
SlabFirma a pierdut 1,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MERENOFA SRL (CUI 25722490) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sâncrai, Comuna Dealu, județul Harghita, înființată în 2009. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,03 mil. lei (+9,9% față de 2024) și o pierdere netă de 30.920 lei, cu 16 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 623.734 lei |
| 2017 | 645.219 lei |
| 2018 | 991.164 lei |
| 2019 | 1.257.144 lei |
| 2020 | 817.392 lei |
| 2021 | 1.486.904 lei |
| 2022 | 1.564.188 lei |
| 2023 | 1.935.913 lei |
| 2024 | 1.850.961 lei |
| 2025 | 2.034.406 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.034.406 | 1.850.961 | 1.935.913 | 1.564.188 | 1.486.904 | 817.392 | 1.257.144 | 991.164 | 645.219 | 623.734 |
| Profit net | -30.920 | -266.930 | -181.498 | 5.912 | 199.183 | -105.646 | 655.556 | -165.920 | -222.833 | -115.908 |
| Număr mediu de angajați | 16 | 18 | 19 | 22 | 18 | 16 | 16 | 16 | 15 | 14 |
| Active imobilizate | 109.250 | 144.017 | 130.131 | 168.952 | 179.168 | 121.180 | 150.807 | 17.357 | 26.284 | 32.084 |
| Active circulante | 235.002 | 261.641 | 485.855 | 370.113 | 383.791 | 276.938 | 374.829 | 451.088 | 446.841 | 481.380 |
| Stocuri | 24.203 | 112.347 | 150.449 | 136.434 | 110.440 | 190.660 | 242.847 | 246.086 | 344.044 | 234.067 |
| Creanțe | 54.508 | 60.831 | 254.329 | 169.438 | 50.030 | 69.140 | 71.973 | 157.228 | 85.953 | 225.372 |
| Datorii | 646.360 | 676.846 | 620.244 | 361.825 | 391.631 | 425.973 | 447.845 | 1.046.211 | 884.971 | 702.477 |
| Capitaluri proprii | -302.108 | -271.188 | -4.258 | 177.240 | 171.328 | -27.855 | 77.791 | -577.766 | -411.846 | -189.013 |
Firma a pierdut 1,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 36% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
188% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MERENOFA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MERENOFA SRL în 2025 a fost de 2.034.406 lei (2,03 mil. lei), în creștere cu 9,9% față de 2024.
În 2025, MERENOFA SRL a înregistrat o pierdere netă de 30.920 lei.
Activitatea principală a MERENOFA SRL este Restaurante (CAEN 5611).
MERENOFA SRL are sediul social la adresa Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Jud. Harghita, 0.
Da. MERENOFA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. MERENOFA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].