ActivăSRL

MERCUR TAXI SRL

Str. Alverna Nr. 77, Bl. B, Sc. I, Et. 8, Ap. 48, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400469

CAEN 4932: Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CUI
32576940
Reg. Com.
J12/3595/2013
Înființată
12 decembrie 2013
Vechime
12 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
52 mii lei
Profit net 2025
-46 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.12.2013

Rezumat

Pe scurt

MERCUR TAXI SRL (CUI 32576940) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2013. Activitatea principală este Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN 4932).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51.970 lei (+5,3% față de 2024) și o pierdere netă de 46.382 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32576940
Nr. Reg. Com.
J12/3595/2013
EUID
ROONRC.J12/3595/2013
Cod CAEN principal
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Data înființării
12 decembrie 2013
Vechime
12 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Alverna Nr. 77, Bl. B, Sc. I, Et. 8, Ap. 48, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400469

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • B••• BĂLIB••• ROD••• LU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+5,3% față de 2024

51.970 RON

2024: 49.353 RON

025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 49.178 RONAnul 2017: 64.400 RONAnul 2018: 66.534 RONAnul 2019: 85.656 RONAnul 2020: 46.508 RONAnul 2021: 18.505 RONAnul 2022: 32.073 RONAnul 2023: 40.884 RONAnul 2024: 49.353 RONAnul 2025: 51.970 RON

Profit net 2025

-78,3% față de 2024

-46.382 RON

2024: -26.016 RON

-50k-25k025k50k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 23.669 RONAnul 2017: 34.742 RONAnul 2018: 16.032 RONAnul 2019: 38.157 RONAnul 2020: 15.639 RONAnul 2021: -13.365 RONAnul 2022: -5.070 RONAnul 2023: -19.840 RONAnul 2024: -26.016 RONAnul 2025: -46.382 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    -46 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    49 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    41 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    32 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    19 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    86 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    49 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-89%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 89,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,38Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 38% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
14%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

14% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2013

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3595/2013.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MERCUR TAXI SRL

Este MERCUR TAXI SRL activă?

Da. MERCUR TAXI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MERCUR TAXI SRL?

Cifra de afaceri a MERCUR TAXI SRL în 2025 a fost de 51.970 lei, în creștere cu 5,3% față de 2024.

Ce profit a avut MERCUR TAXI SRL în 2025?

În 2025, MERCUR TAXI SRL a înregistrat o pierdere netă de 46.382 lei.

Ce activitate are MERCUR TAXI SRL?

Activitatea principală a MERCUR TAXI SRL este Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN 4932).

Unde are sediul MERCUR TAXI SRL?

MERCUR TAXI SRL are sediul social la adresa Str. Alverna Nr. 77, Bl. B, Sc. I, Et. 8, Ap. 48, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400469.

MERCUR TAXI SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MERCUR TAXI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MERCUR TAXI SRL are datorii la ANAF?

Nu. MERCUR TAXI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MERCUR TAXI SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].