MERA SRL
Str. Păstorului Nr. 1C, Mun. Arad, Jud. Arad, 310293
CAEN 2223: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- CUI
- 1680983
- Reg. Com.
- J02/259/1991
- Înființată
- 11 aprilie 1991
- Vechime
- 35 de ani, 6 luni
- Cifra de afaceri 2019
- 111 mii lei
- Profit net 2019
- -325 mii lei
Stare la Registrul Comerțului
- radiată
Ultimul status ANAF: RADIERE din data 11.09.2020
Rezumat
Pe scurt
MERA SRL (CUI 1680983) a fost o societate cu răspundere limitată din Arad, înființată în 1991 și radiată în 2020. Activitatea principală era Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).
Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 110.765 lei (-79% față de 2018) și o pierdere netă de 325.128 lei, fără angajați declarați.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 1680983
- Nr. Reg. Com.
- J02/259/1991
- EUID
- ROONRC.J02/259/1991
- Cod CAEN principal
- 2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- Data înființării
- 11 aprilie 1991
- Vechime
- 35 de ani, 6 luni
- Formă juridică
- SRL
- Adresă sediu
- Str. Păstorului Nr. 1C, Mun. Arad, Jud. Arad, 310293
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (0)
- -
- Email (0)
- -
- Website (0)
- -
- Persoane (1)
- EXP••• S•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2010 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2019
-78,7% față de 2018110.765 RON
2018: 520.675 RON
Profit net 2019
-560,7% față de 2018-325.128 RON
2018: 70.570 RON
Evoluție pe ani
2019
- Cifra de afaceri
- 111 mii lei
- Profit net
- -325 mii lei
- Angajați
- -
2018
- Cifra de afaceri
- 521 mii lei
- Profit net
- 71 mii lei
- Angajați
- 5
2017
- Cifra de afaceri
- 653 mii lei
- Profit net
- -77 mii lei
- Angajați
- 5
2016
- Cifra de afaceri
- 514 mii lei
- Profit net
- -46 mii lei
- Angajați
- 6
2015
- Cifra de afaceri
- 1,0 mil. lei
- Profit net
- 7 lei
- Angajați
- -
2014
- Cifra de afaceri
- 919 mii lei
- Profit net
- 94 mii lei
- Angajați
- 7
2013
- Cifra de afaceri
- 591 mii lei
- Profit net
- 85 mii lei
- Angajați
- 5
2012
- Cifra de afaceri
- 692 mii lei
- Profit net
- -3 mii lei
- Angajați
- 8
2011
- Cifra de afaceri
- 903 mii lei
- Profit net
- -123 mii lei
- Angajați
- 11
2010
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil. lei
- Profit net
- -37 mii lei
- Angajați
- 17
Analiză
Indicatori financiari 2019
Firma a pierdut 293,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 73% din datorii.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2020
Stări încheiate la ONRC
Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.
Radierea din Registrul Comerțului
Anularea înregistrării în scopuri de TVA
Stare nouă la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2014
Stare încheiată la ONRC: Funcțiune
- 2014
Cel mai mare profit net din istoric
Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 1991 - 2008)Restrânge cronologia
- 2008
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
- 1993
Înregistrarea în scopuri de TVA
- 1991
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/259/1991.
În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre MERA SRL
Este MERA SRL activă?
Nu. MERA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.
Care este cifra de afaceri a MERA SRL?
Cifra de afaceri a MERA SRL în 2019 a fost de 110.765 lei, în scădere cu 79% față de 2018.
Ce profit a avut MERA SRL în 2019?
În 2019, MERA SRL a înregistrat o pierdere netă de 325.128 lei.
Ce activitate avea MERA SRL?
Activitatea principală a MERA SRL era Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).
Unde avea sediul MERA SRL?
MERA SRL avea sediul social la adresa Str. Păstorului Nr. 1C, Mun. Arad, Jud. Arad, 310293.
MERA SRL are datorii la ANAF?
Nu. MERA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre MERA SRL
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].