Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MEPROFARM SRL (CUI 3199693) este o societate cu răspundere limitată activă din Botoșani, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,81 mil. lei (+1,4% față de 2024) și un profit net de 125.361 lei, cu 8 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.807.518 lei |
| 2017 | 1.889.271 lei |
| 2018 | 2.083.979 lei |
| 2019 | 2.567.931 lei |
| 2020 | 3.102.136 lei |
| 2021 | 3.451.585 lei |
| 2022 | 3.973.939 lei |
| 2023 | 4.266.223 lei |
| 2024 | 4.740.590 lei |
| 2025 | 4.805.773 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.805.773 | 4.740.590 | 4.266.223 | 3.973.939 | 3.451.585 | 3.102.136 | 2.567.931 | 2.083.979 | 1.889.271 | 1.807.518 |
| Profit net | 125.361 | 156.504 | 205.237 | 205.426 | 170.972 | 87.788 | 91.326 | 82.271 | 77.982 | 78.425 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 8 | 8 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 30.431 | 41.040 | 56.527 | 72.482 | 55.706 | 102.313 | 144.333 | 185.127 | 79.370 | 97.045 |
| Active circulante | 1.412.534 | 1.241.863 | 1.382.328 | 1.335.869 | 1.038.372 | 799.092 | 698.597 | 551.909 | 463.863 | 387.458 |
| Stocuri | 621.720 | 582.299 | 599.643 | 592.084 | 485.283 | 425.406 | 382.211 | 298.270 | 275.769 | 266.099 |
| Creanțe | 562.721 | 528.817 | 687.733 | 635.403 | 411.735 | 280.992 | 210.393 | 184.703 | 129.717 | 43.219 |
| Datorii | 1.316.984 | 1.094.669 | 1.180.588 | 1.202.305 | 922.486 | 814.743 | 752.730 | 655.891 | 466.474 | 407.534 |
| Capitaluri proprii | 125.981 | 188.234 | 258.267 | 206.046 | 171.592 | 88.408 | 91.946 | 82.891 | 78.602 | 79.045 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,07 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
91% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MEPROFARM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MEPROFARM SRL în 2025 a fost de 4.805.773 lei (4,81 mil. lei), în creștere cu 1,4% față de 2024.
În 2025, MEPROFARM SRL a înregistrat un profit net de 125.361 lei.
Activitatea principală a MEPROFARM SRL este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
MEPROFARM SRL are sediul social la adresa Str. SUCEVEI Nr. 5, Et. P, Municipiul Botoșani, Jud. Botoșani, 710069.
Da. MEPROFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. MEPROFARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].