RadiatăSRL

MEMS SRL

, Sat Popeşti Com. Popeşti, Jud. Iaşi, 707370

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
9025840
Reg. Com.
J22/1688/1996
Înființată
11 decembrie 1996
Vechime
29 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2022
371 mii lei
Profit net 2022
-54 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 05.10.2023

Rezumat

Pe scurt

MEMS SRL (CUI 9025840) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Popești, județul Iași, înființată în 1996 și radiată în 2023. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2022, arată o cifră de afaceri de 370.538 lei (+5,2% față de 2021) și o pierdere netă de 53.562 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9025840
Nr. Reg. Com.
J22/1688/1996
EUID
ROONRC.J22/1688/1996
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
11 decembrie 1996
Vechime
29 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Popeşti Com. Popeşti, Jud. Iaşi, 707370

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • L••• MARIN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

+5,2% față de 2021

370.538 RON

2021: 352.072 RON

0200k400k600k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 265.599 RONAnul 2014: 419.914 RONAnul 2015: 574.053 RONAnul 2016: 457.924 RONAnul 2017: 416.049 RONAnul 2018: 413.390 RONAnul 2019: 403.029 RONAnul 2020: 353.573 RONAnul 2021: 352.072 RONAnul 2022: 370.538 RON

Profit net 2022

+42,0% față de 2021

-53.562 RON

2021: -92.312 RON

-100k-50k050k100k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: -34.980 RONAnul 2014: 693 RONAnul 2015: 3 RONAnul 2016: 13.885 RONAnul 2017: 6.868 RONAnul 2018: 118 RONAnul 2019: 67.005 RONAnul 2020: -3.226 RONAnul 2021: -92.312 RONAnul 2022: -53.562 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    371 mii lei
    Profit net
    -54 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    352 mii lei
    Profit net
    -92 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    354 mii lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    403 mii lei
    Profit net
    67 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    413 mii lei
    Profit net
    118 lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    416 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    458 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    574 mii lei
    Profit net
    3 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    420 mii lei
    Profit net
    693 lei
    Angajați
    5
  • 2013

    Cifra de afaceri
    266 mii lei
    Profit net
    -35 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăSlab
-14%Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

Firma a pierdut 14,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,27Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

Activele circulante acoperă doar 27% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
185%Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

185% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1996 - 1996)
  1. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1688/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MEMS SRL

Este MEMS SRL activă?

Nu. MEMS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a MEMS SRL?

Cifra de afaceri a MEMS SRL în 2022 a fost de 370.538 lei, în creștere cu 5,2% față de 2021.

Ce profit a avut MEMS SRL în 2022?

În 2022, MEMS SRL a înregistrat o pierdere netă de 53.562 lei.

Ce activitate avea MEMS SRL?

Activitatea principală a MEMS SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul MEMS SRL?

MEMS SRL avea sediul social la adresa , Sat Popești Com. Popești, Jud. Iași, 707370.

MEMS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MEMS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MEMS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].