ActivăSRL

MELOS SRL

Str. Pictor Theodor Aman Nr. 4, Bl. 4, Sc. B, Et. 1, Ap. 8, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600162

CAEN 5622: Alte servicii de alimentație n.c.a.

CUI
986128
Reg. Com.
J1991002005045
Înființată
27 noiembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
485 mii lei
Profit net 2025
42 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.12.1992

Rezumat

Pe scurt

MELOS SRL (CUI 986128) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală este Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5622).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 485.361 lei (+65% față de 2024) și un profit net de 42.094 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
986128
Nr. Reg. Com.
J1991002005045
EUID
ROONRC.J1991002005045
Cod CAEN principal
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
Data înființării
27 noiembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Pictor Theodor Aman Nr. 4, Bl. 4, Sc. B, Et. 1, Ap. 8, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600162

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • COV••• CE•••
  • ••• SO••• LAUREN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+64,6% față de 2024

485.361 RON

2024: 294.925 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 148.446 RONAnul 2017: 89.258 RONAnul 2018: 130.752 RONAnul 2019: 297.836 RONAnul 2020: 163.041 RONAnul 2021: 240.709 RONAnul 2022: 230.397 RONAnul 2023: 241.582 RONAnul 2024: 294.925 RONAnul 2025: 485.361 RON

Profit net 2025

+142,8% față de 2024

42.094 RON

2024: -98.397 RON

-100k-50k050k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.227 RONAnul 2017: -56.790 RONAnul 2018: -75.662 RONAnul 2019: 37.282 RONAnul 2020: -28.385 RONAnul 2021: 10.702 RONAnul 2022: -56.868 RONAnul 2023: -77.370 RONAnul 2024: -98.397 RONAnul 2025: 42.094 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    485 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    295 mii lei
    Profit net
    -98 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    242 mii lei
    Profit net
    -77 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    230 mii lei
    Profit net
    -57 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    241 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    163 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    298 mii lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    131 mii lei
    Profit net
    -76 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    -57 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    148 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
8,7%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,37Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 37% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
272%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

272% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2025

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 1991 - 2016)
  1. 2016

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stări încheiate la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  3. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/2005/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MELOS SRL

Este MELOS SRL activă?

Da. MELOS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MELOS SRL?

Cifra de afaceri a MELOS SRL în 2025 a fost de 485.361 lei, în creștere cu 65% față de 2024.

Ce profit a avut MELOS SRL în 2025?

În 2025, MELOS SRL a înregistrat un profit net de 42.094 lei.

Ce activitate are MELOS SRL?

Activitatea principală a MELOS SRL este Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5622).

Unde are sediul MELOS SRL?

MELOS SRL are sediul social la adresa Str. Pictor Theodor Aman Nr. 4, Bl. 4, Sc. B, Et. 1, Ap. 8, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600162.

MELOS SRL este plătitoare de TVA?

Da. MELOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MELOS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MELOS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MELOS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].