Marjă netă
SlabFirma a pierdut 40,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MELINDA SRL (CUI 3893015) este o societate cu răspundere limitată activă din Comuna Vulcan, județul Brașov, înființată în 1992. Activitatea principală este Exploatarea forestieră (CAEN 0220).
În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 922.998 lei (-11% față de 2023) și o pierdere netă de 375.542 lei, cu 8 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 483.065 lei |
| 2016 | 552.255 lei |
| 2017 | 652.819 lei |
| 2018 | 712.102 lei |
| 2019 | 866.222 lei |
| 2020 | 751.850 lei |
| 2021 | 1.121.167 lei |
| 2022 | 1.390.279 lei |
| 2023 | 1.036.313 lei |
| 2024 | 922.998 lei |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 922.998 | 1.036.313 | 1.390.279 | 1.121.167 | 751.850 | 866.222 | 712.102 | 652.819 | 552.255 | 483.065 |
| Profit net | -375.542 | -137.790 | 563.044 | 313.265 | 57.833 | 166.561 | 146.680 | 152.581 | 57.253 | 5 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 4 | 5 | - |
| Active imobilizate | 995.698 | 868.280 | 917.770 | 465.989 | 97.573 | 104.343 | 42.951 | 64.470 | 101.438 | 67.552 |
| Active circulante | 920.960 | 936.596 | 650.242 | 990.450 | 740.061 | 695.827 | 563.574 | 500.557 | 350.968 | 385.186 |
| Stocuri | 462.140 | 466.490 | 144.781 | 162.458 | 305.582 | 397.570 | 343.685 | 321.498 | 200.726 | 150.194 |
| Creanțe | 436.211 | 368.518 | 275.788 | 390.695 | 225.206 | 204.456 | 140.951 | 131.958 | 92.438 | 93.672 |
| Datorii | 998.402 | 507.773 | 131.920 | 336.324 | 26.532 | 46.810 | 19.694 | 125.405 | 166.041 | 222.276 |
| Capitaluri proprii | 925.613 | 1.301.156 | 1.438.946 | 1.125.902 | 812.637 | 754.804 | 588.243 | 441.563 | 288.982 | 231.729 |
Firma a pierdut 40,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 92% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MELINDA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MELINDA SRL în 2024 a fost de 922.998 lei, în scădere cu 11% față de 2023.
În 2024, MELINDA SRL a înregistrat o pierdere netă de 375.542 lei.
Activitatea principală a MELINDA SRL este Exploatarea forestieră (CAEN 0220).
MELINDA SRL are sediul social la adresa Str. CRISTIANULUI Nr. 896, Comuna Vulcan, Jud. Brașov, 2219.
Da. MELINDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MELINDA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].