ActivăSRL

MELINAS DRIVE SRL

Str. Câmpului Nr. 44, Bl. O2, Ap. 37, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400651

CAEN 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CUI
36166307
Reg. Com.
J2016002210121
Înființată
3 iunie 2016
Vechime
10 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
45 mii lei
Profit net 2025
-31 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.06.2016

Rezumat

Pe scurt

MELINAS DRIVE SRL (CUI 36166307) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.431 lei (-29% față de 2024) și o pierdere netă de 31.293 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
36166307
Nr. Reg. Com.
J2016002210121
EUID
ROONRC.J2016002210121
Cod CAEN principal
4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Data înființării
3 iunie 2016
Vechime
10 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Câmpului Nr. 44, Bl. O2, Ap. 37, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400651

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-28,5% față de 2024

45.431 RON

2024: 63.544 RON

025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 40.756 RONAnul 2017: 83.629 RONAnul 2018: 71.858 RONAnul 2019: 54.348 RONAnul 2020: 34.902 RONAnul 2021: 71.616 RONAnul 2022: 75.255 RONAnul 2023: 90.875 RONAnul 2024: 63.544 RONAnul 2025: 45.431 RON

Profit net 2025

+11,3% față de 2024

-31.293 RON

2024: -35.270 RON

-40k-20k020k40k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 8.959 RONAnul 2017: 21.994 RONAnul 2018: 5.954 RONAnul 2019: 1.615 RONAnul 2020: 15.488 RONAnul 2021: 29.810 RONAnul 2022: 4.438 RONAnul 2023: 6.347 RONAnul 2024: -35.270 RONAnul 2025: -31.293 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    45 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    -35 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    91 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    54 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    84 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    41 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-69%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 68,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,13Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 13% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
795%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

795% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2210/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MELINAS DRIVE SRL

Este MELINAS DRIVE SRL activă?

Da. MELINAS DRIVE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MELINAS DRIVE SRL?

Cifra de afaceri a MELINAS DRIVE SRL în 2025 a fost de 45.431 lei, în scădere cu 29% față de 2024.

Ce profit a avut MELINAS DRIVE SRL în 2025?

În 2025, MELINAS DRIVE SRL a înregistrat o pierdere netă de 31.293 lei.

Ce activitate are MELINAS DRIVE SRL?

Activitatea principală a MELINAS DRIVE SRL este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

Unde are sediul MELINAS DRIVE SRL?

MELINAS DRIVE SRL are sediul social la adresa Str. Câmpului Nr. 44, Bl. O2, Ap. 37, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400651.

MELINAS DRIVE SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MELINAS DRIVE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MELINAS DRIVE SRL are datorii la ANAF?

Nu. MELINAS DRIVE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MELINAS DRIVE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].