Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MELIDAN SRL (CUI 17021610) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Tacau, Comuna Mărasu, județul Brăila, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 37.698 lei (+75% față de 2024) și un profit net de 2.296 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 21.707 lei |
| 2017 | 26.850 lei |
| 2018 | 17.064 lei |
| 2019 | 13.067 lei |
| 2020 | 16.010 lei |
| 2021 | 12.550 lei |
| 2022 | 11.783 lei |
| 2023 | 20.457 lei |
| 2024 | 21.600 lei |
| 2025 | 37.698 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37.698 | 21.600 | 20.457 | 11.783 | 12.550 | 16.010 | 13.067 | 17.064 | 26.850 | 21.707 |
| Profit net | 2.296 | 2.157 | 2.114 | 1.453 | 626 | 1.920 | 3.215 | 3.043 | 4.189 | -1.254 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 85.694 | 84.739 | 74.382 | 39.779 | 22.835 | 22.483 | 8.978 | 7.143 | 5.257 | 5.189 |
| Stocuri | 83.212 | 83.969 | 72.069 | 39.579 | 21.103 | 21.616 | 7.294 | 3.887 | 3.510 | 5.141 |
| Creanțe | 831 | 628 | - | - | - | - | - | - | - | 36 |
| Datorii | 91.944 | 93.285 | 85.084 | 52.595 | 37.104 | 37.378 | 25.793 | 27.173 | 28.330 | 32.450 |
| Capitaluri proprii | -6.250 | -8.546 | -10.702 | -12.816 | -14.269 | -14.895 | -16.815 | -20.030 | -23.073 | -27.261 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
107% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MELIDAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MELIDAN SRL în 2025 a fost de 37.698 lei, în creștere cu 75% față de 2024.
În 2025, MELIDAN SRL a înregistrat un profit net de 2.296 lei.
Activitatea principală a MELIDAN SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
MELIDAN SRL are sediul social la adresa Sat Tacau, Comuna Mărasu, Jud. Brăila, 6171.
Nu. MELIDAN SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MELIDAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].