Marjă netă
SlabFirma a pierdut 166,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MEDWEIN SRL (CUI 36863380) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Agârbiciu, Comuna Axente Sever, județul Sibiu, înființată în 2016. Activitatea principală este Cultivarea strugurilor (CAEN 0121).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 924.819 lei (-32% față de 2024) și o pierdere netă de 1,54 mil. lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2017 | 154.411 lei |
| 2018 | 5.892 lei |
| 2019 | 22.464 lei |
| 2020 | 195.953 lei |
| 2021 | 520.032 lei |
| 2022 | 933.550 lei |
| 2023 | 285.829 lei |
| 2024 | 1.358.396 lei |
| 2025 | 924.819 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 924.819 | 1.358.396 | 285.829 | 933.550 | 520.032 | 195.953 | 22.464 | 5.892 | 154.411 |
| Profit net | -1.542.728 | -2.362.921 | -2.948.959 | -1.723.556 | -1.614.084 | 12.450 | -48.151 | -258.334 | -230.287 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 3 | 0 | 1 |
| Active imobilizate | 4.826.708 | 5.372.299 | 5.897.729 | 6.010.982 | 6.549.788 | 6.718.890 | 6.014.253 | 4.412.258 | 3.820.637 |
| Active circulante | 2.184.304 | 1.634.611 | 1.486.109 | 1.966.054 | 2.759.471 | 2.070.756 | 138.122 | 307.778 | 1.692.592 |
| Stocuri | 1.645.619 | 1.130.920 | 1.351.062 | 1.781.429 | 2.547.829 | 1.815.793 | 22.911 | - | 45.577 |
| Creanțe | 473.852 | 418.880 | 97.991 | 136.618 | 206.532 | 83.997 | 112.679 | 288.026 | 1.430.283 |
| Datorii | 15.396.251 | 13.675.308 | 11.518.037 | 8.991.014 | 8.928.329 | 6.783.972 | 3.954.215 | 2.466.251 | 3.001.110 |
| Capitaluri proprii | -10.095.806 | -8.553.079 | -6.190.063 | -3.241.105 | -2.017.549 | -564.365 | -535.772 | -487.621 | -229.287 |
Firma a pierdut 166,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
220% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MEDWEIN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MEDWEIN SRL în 2025 a fost de 924.819 lei, în scădere cu 32% față de 2024.
În 2025, MEDWEIN SRL a înregistrat o pierdere netă de 1,54 mil. lei (1.542.728 lei).
Activitatea principală a MEDWEIN SRL este Cultivarea strugurilor (CAEN 0121).
MEDWEIN SRL are sediul social la adresa Sat Agârbiciu, Comuna Axente Sever, Jud. Sibiu, 557026.
Da. MEDWEIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MEDWEIN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].