Marjă netă
SlabFirma a pierdut 119 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MEDVAIA SRL (CUI 14034712) este o societate cu răspundere limitată activă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 2001. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63.112 lei (-41% față de 2024) și o pierdere netă de 75.126 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2011 | 0 lei |
| 2012 | 0 lei |
| 2013 | 0 lei |
| 2019 | - |
| 2020 | 72.062 lei |
| 2021 | 94.270 lei |
| 2022 | 98.624 lei |
| 2023 | 106.855 lei |
| 2024 | 107.444 lei |
| 2025 | 63.112 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 63.112 | 107.444 | 106.855 | 98.624 | 94.270 | 72.062 | - | 0 | 0 | 0 |
| Profit net | -75.126 | 41.033 | 431.844 | 25.037 | -4.258 | -11.854 | -14.618 | -123.939 | -344.074 | -346.839 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 3.774.299 | 3.774.299 | 3.774.299 | 3.774.299 | 3.774.299 | 1.651.239 | 1.651.239 | 1.327.725 | 1.381.609 | 1.530.309 |
| Active circulante | 69.355 | 54.300 | 38.238 | 65.838 | 56.356 | 69.467 | 76.910 | 126.678 | 97.204 | 272.185 |
| Stocuri | 27.960 | 27.960 | 27.960 | 27.960 | 27.960 | 27.962 | 27.962 | 27.915 | 27.915 | 84.163 |
| Creanțe | 26.410 | 19.580 | 5.551 | 2.373 | 1.724 | 375 | - | 86.053 | 47.574 | 154.928 |
| Datorii | 977.158 | 886.977 | 911.947 | 1.371.391 | 1.386.946 | 1.418.762 | 1.414.350 | 3.736.109 | 3.642.018 | 3.545.026 |
| Capitaluri proprii | 2.866.496 | 2.941.622 | 2.900.590 | 2.468.746 | 2.443.709 | 301.944 | 313.799 | -721.965 | -603.464 | -182.791 |
Firma a pierdut 119 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 7,1% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MEDVAIA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MEDVAIA SRL în 2025 a fost de 63.112 lei, în scădere cu 41% față de 2024.
În 2025, MEDVAIA SRL a înregistrat o pierdere netă de 75.126 lei.
Activitatea principală a MEDVAIA SRL este Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).
MEDVAIA SRL are sediul social la adresa SALCÎMI Nr. 11, Municipiul Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530153.
Da. MEDVAIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MEDVAIA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].