Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MEDISENS SRL (CUI 15971672) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,02 mil. lei (+11% față de 2024) și un profit net de 34.463 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.718.773 lei |
| 2017 | 1.267.198 lei |
| 2018 | 1.436.228 lei |
| 2019 | 2.951.255 lei |
| 2020 | 3.051.553 lei |
| 2021 | 2.065.585 lei |
| 2022 | 2.526.056 lei |
| 2023 | 1.435.386 lei |
| 2024 | 916.121 lei |
| 2025 | 1.018.791 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.018.791 | 916.121 | 1.435.386 | 2.526.056 | 2.065.585 | 3.051.553 | 2.951.255 | 1.436.228 | 1.267.198 | 1.718.773 |
| Profit net | 34.463 | 20.558 | -119.975 | 94.050 | 72.514 | 385.828 | 603.958 | 96.888 | 40.986 | 320.764 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 2 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 8.610 | 30.799 | 35.467 | 6.304 | 34.885 | 30.144 | 21.757 | 13.607 | - | - |
| Active circulante | 402.901 | 559.853 | 254.248 | 766.394 | 892.837 | 1.328.685 | 1.358.719 | 719.176 | 586.380 | 559.844 |
| Stocuri | 85 | 87 | - | 0 | 4.469 | 434 | 3.125 | 20.571 | 6.109 | 3.627 |
| Creanțe | 255.253 | 189.555 | 115.205 | 503.455 | 449.617 | 656.619 | 741.239 | 435.799 | 340.991 | 337.578 |
| Datorii | 475.265 | 689.918 | 409.408 | 678.408 | 468.972 | 972.172 | 133.500 | 89.925 | 40.313 | 55.349 |
| Capitaluri proprii | -63.754 | -98.217 | -118.775 | 95.250 | 459.542 | 387.028 | 1.247.498 | 643.540 | 546.652 | 505.666 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 85% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
115% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MEDISENS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MEDISENS SRL în 2025 a fost de 1.018.791 lei (1,02 mil. lei), în creștere cu 11% față de 2024.
În 2025, MEDISENS SRL a înregistrat un profit net de 34.463 lei.
Activitatea principală a MEDISENS SRL este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).
MEDISENS SRL are sediul social la adresa Str. Ion Câmpineanu Nr. 31, Bl. 5, Sc. 1, Et. 5, Ap. 28, București Sectorul 1, Jud. București, 70000.
Da. MEDISENS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MEDISENS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].