Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 84 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MEDINCENTIVE SRL (CUI 12567310) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2000. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,58 mil. lei și un profit net de 1,32 mil. lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 270.032 lei |
| 2017 | 548.623 lei |
| 2018 | 841.618 lei |
| 2019 | 2.530.947 lei |
| 2020 | 3.549.746 lei |
| 2021 | 2.909.630 lei |
| 2022 | 2.113.591 lei |
| 2023 | - |
| 2024 | - |
| 2025 | 1.577.927 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.577.927 | - | - | 2.113.591 | 2.909.630 | 3.549.746 | 2.530.947 | 841.618 | 548.623 | 270.032 |
| Profit net | 1.324.892 | -9.210 | -22.476 | 1.983.120 | 2.791.730 | 3.434.404 | 2.417.963 | 785.653 | 437.094 | 201.446 |
| Număr mediu de angajați | - | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 | 10.888 |
| Active circulante | 1.368.408 | 77.162 | 78.327 | 2.019.222 | 2.849.967 | 3.457.050 | 2.461.389 | 811.924 | 682.888 | 236.451 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | 0 | 6.496 | 6.496 | 6.496 |
| Creanțe | 1.200.000 | 1.269 | 1.269 | 1.995.001 | 32.042 | 437.437 | 866.426 | 596.449 | 601.485 | 146.906 |
| Datorii | 54.432 | 36.966 | 28.942 | 46.658 | 41.085 | 19.804 | 26.374 | 9.895 | 27.296 | 17.953 |
| Capitaluri proprii | 1.325.372 | 51.914 | 61.124 | 1.983.600 | 2.819.770 | 3.462.344 | 2.445.903 | 813.593 | 666.480 | 229.386 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 84 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 25,14 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
3,9% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MEDINCENTIVE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MEDINCENTIVE SRL în 2025 a fost de 1.577.927 lei (1,58 mil. lei).
În 2025, MEDINCENTIVE SRL a înregistrat un profit net de 1,32 mil. lei (1.324.892 lei).
Activitatea principală a MEDINCENTIVE SRL este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).
MEDINCENTIVE SRL are sediul social la adresa Str. Rîul Dorna Nr. 2, Bl. F1, Sc. 2, Et. 1, Ap. 27, București Sectorul 6, Jud. București, 0.
Da. MEDINCENTIVE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. MEDINCENTIVE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].