ActivăSRL

MEDIASOFT S.R.L.

Str. AVIATOR SAVA Nr. 5, Mun. Arad, Jud. Arad

CAEN 8559: Alte forme de învățământ n.c.a.

CUI
10722018
Reg. Com.
J02/367/1998
Înființată
17 iunie 1998
Vechime
28 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
177 mii lei
Profit net 2025
32 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.06.1998

Rezumat

Pe scurt

MEDIASOFT S.R.L. (CUI 10722018) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 1998. Activitatea principală este Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 176.615 lei (-12% față de 2024) și un profit net de 31.701 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
10722018
Nr. Reg. Com.
J02/367/1998
EUID
ROONRC.J02/367/1998
Cod CAEN principal
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Data înființării
17 iunie 1998
Vechime
28 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. AVIATOR SAVA Nr. 5, Mun. Arad, Jud. Arad

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CIURDA••• ELISAB•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-12,1% față de 2024

176.615 RON

2024: 201.014 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 254.698 RONAnul 2017: 203.771 RONAnul 2018: 235.254 RONAnul 2019: 201.655 RONAnul 2020: 123.800 RONAnul 2021: 151.081 RONAnul 2022: 161.150 RONAnul 2023: 163.144 RONAnul 2024: 201.014 RONAnul 2025: 176.615 RON

Profit net 2025

-21,9% față de 2024

31.701 RON

2024: 40.616 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 147.700 RONAnul 2017: 79.299 RONAnul 2018: 126.624 RONAnul 2019: 76.085 RONAnul 2020: 35.062 RONAnul 2021: 60.945 RONAnul 2022: 61.667 RONAnul 2023: 35.014 RONAnul 2024: 40.616 RONAnul 2025: 31.701 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    201 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    163 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    161 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    151 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    202 mii lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    235 mii lei
    Profit net
    127 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    204 mii lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    255 mii lei
    Profit net
    148 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
18%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
29,94Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 29,94 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
3,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

3,3% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. A absorbit prin fuziune MEDIASOFT SRL (CUI 14828721)

    Legătură dedusă din denumirea identică a celor două firme la data fuziunii.

  6. 1998

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/367/1998, sub denumirea MEDIASOFT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MEDIASOFT S.R.L.

Este MEDIASOFT S.R.L. activă?

Da. MEDIASOFT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MEDIASOFT S.R.L.?

Cifra de afaceri a MEDIASOFT S.R.L. în 2025 a fost de 176.615 lei, în scădere cu 12% față de 2024.

Ce profit a avut MEDIASOFT S.R.L. în 2025?

În 2025, MEDIASOFT S.R.L. a înregistrat un profit net de 31.701 lei.

Ce activitate are MEDIASOFT S.R.L.?

Activitatea principală a MEDIASOFT S.R.L. este Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

Unde are sediul MEDIASOFT S.R.L.?

MEDIASOFT S.R.L. are sediul social la adresa Str. AVIATOR SAVA Nr. 5, Mun. Arad, Jud. Arad.

MEDIASOFT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MEDIASOFT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MEDIASOFT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MEDIASOFT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MEDIASOFT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].