Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MEDAS SRL (CUI 13087719) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Darabani, Oraș Darabani, județul Botoșani, înființată în 2000. Activitatea principală este Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,82 mil. lei (-14% față de 2024) și un profit net de 380.311 lei, cu 11 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 671.814 lei |
| 2017 | 651.216 lei |
| 2018 | 927.439 lei |
| 2019 | 1.069.814 lei |
| 2020 | 1.200.901 lei |
| 2021 | 1.110.471 lei |
| 2022 | 1.299.847 lei |
| 2023 | 1.624.702 lei |
| 2024 | 2.122.925 lei |
| 2025 | 1.816.099 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.816.099 | 2.122.925 | 1.624.702 | 1.299.847 | 1.110.471 | 1.200.901 | 1.069.814 | 927.439 | 651.216 | 671.814 |
| Profit net | 380.311 | 353.066 | 678.552 | 331.006 | 181.376 | 279.414 | 472.653 | 75.725 | 229.114 | 122.996 |
| Număr mediu de angajați | 11 | 11 | 10 | 11 | 11 | 10 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| Active imobilizate | 1.352.159 | 1.405.437 | 1.451.374 | 2.126.527 | 773.696 | 163.618 | 174.130 | 186.318 | 200.452 | 215.235 |
| Active circulante | 631.800 | 215.611 | 891.497 | 155.480 | 378.558 | 832.208 | 506.173 | 46.939 | 50.046 | 127.336 |
| Stocuri | - | 46.698 | - | - | 0 | 0 | - | - | - | - |
| Creanțe | 250.652 | 126.099 | 849.487 | 24.292 | 338.543 | 777.434 | 481.475 | - | 650 | 5.942 |
| Datorii | 463.001 | 319.044 | 213.376 | 831.064 | 32.317 | 57.264 | 21.156 | 46.763 | 139.729 | 100.916 |
| Capitaluri proprii | 1.520.958 | 1.245.283 | 2.129.495 | 1.450.943 | 1.119.937 | 938.562 | 659.147 | 186.494 | 110.769 | 241.655 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,36 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
23% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MEDAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MEDAS SRL în 2025 a fost de 1.816.099 lei (1,82 mil. lei), în scădere cu 14% față de 2024.
În 2025, MEDAS SRL a înregistrat un profit net de 380.311 lei.
Activitatea principală a MEDAS SRL este Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).
MEDAS SRL are sediul social la adresa Str. VETERANILOR Nr. 1, Loc. Darabani, Oraș Darabani, Jud. Botoșani, 6864.
Nu. MEDAS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MEDAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].