RadiatăSRL

MEDA SHOES SRL

Str. Câmpina Nr. 62-64, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400635

CAEN 1520: Fabricarea încălțămintei

CUI
25696049
Reg. Com.
J12/1313/2009
Înființată
23 iunie 2009
Vechime
17 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2017
1,5 mil. lei
Profit net 2017
-306 mii lei
Angajați 2017
0

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 17.12.2019

Rezumat

Pe scurt

MEDA SHOES SRL (CUI 25696049) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009 și radiată în 2019. Activitatea principală era Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 1,5 mil. lei (-29% față de 2016) și o pierdere netă de 305.986 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25696049
Nr. Reg. Com.
J12/1313/2009
EUID
ROONRC.J12/1313/2009
Cod CAEN principal
1520 - Fabricarea încălțămintei
Data înființării
23 iunie 2009
Vechime
17 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Câmpina Nr. 62-64, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400635

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • JU••• INSOLVE••• S•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-29,0% față de 2016

1.500.985 RON

2016: 2.114.029 RON

01 mil2 mil3 mil200920102011201220132014201520162017Anul 2009: 703.868 RONAnul 2010: 1.374.115 RONAnul 2011: 1.656.247 RONAnul 2012: 1.782.136 RONAnul 2013: 1.917.822 RONAnul 2014: 1.757.284 RONAnul 2015: 1.885.174 RONAnul 2016: 2.114.029 RONAnul 2017: 1.500.985 RON

Profit net 2017

-1643,0% față de 2016

-305.986 RON

2016: -17.555 RON

-400k-300k-200k-100k0100k200920102011201220132014201520162017Anul 2009: 56.175 RONAnul 2010: -150.032 RONAnul 2011: -55.387 RONAnul 2012: -123.161 RONAnul 2013: -11.539 RONAnul 2014: -248.606 RONAnul 2015: 63 RONAnul 2016: -17.555 RONAnul 2017: -305.986 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    -306 mii lei
    Angajați
    0
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    63 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    -249 mii lei
    Angajați
    63
  • 2013

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    55
  • 2012

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    -123 mii lei
    Angajați
    55
  • 2011

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -55 mii lei
    Angajați
    55
  • 2010

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    -150 mii lei
    Angajați
    60
  • 2009

    Cifra de afaceri
    704 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    60

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-20%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Firma a pierdut 20,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,00Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Activele circulante acoperă doar 0,1% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
118.006%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

118.006% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. 2019

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2018

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2009 - 2009)
  1. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1313/2009.

  3. Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MEDA SHOES SRL

Este MEDA SHOES SRL activă?

Nu. MEDA SHOES SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2019.

Care este cifra de afaceri a MEDA SHOES SRL?

Cifra de afaceri a MEDA SHOES SRL în 2017 a fost de 1.500.985 lei (1,5 mil. lei), în scădere cu 29% față de 2016.

Ce profit a avut MEDA SHOES SRL în 2017?

În 2017, MEDA SHOES SRL a înregistrat o pierdere netă de 305.986 lei.

Ce activitate avea MEDA SHOES SRL?

Activitatea principală a MEDA SHOES SRL era Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

Unde avea sediul MEDA SHOES SRL?

MEDA SHOES SRL avea sediul social la adresa Str. Câmpina Nr. 62-64, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400635.

MEDA SHOES SRL are datorii la ANAF?

Nu. MEDA SHOES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MEDA SHOES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].