Marjă netă
SlabFirma a pierdut 5,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MECAIND ULMENI SA (CUI 1931597) este o societate pe acțiuni activă din satul Ulmeni, Comuna Ulmeni, județul Călărași, înființată în 1991. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 102 mil. lei (+9,3% față de 2024) și o pierdere netă de 5,15 mil. lei, cu 109 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 51.607.688 lei |
| 2017 | 50.575.196 lei |
| 2018 | 48.794.630 lei |
| 2019 | 47.277.927 lei |
| 2020 | 41.446.253 lei |
| 2021 | 117.073.109 lei |
| 2022 | 181.016.253 lei |
| 2023 | 131.411.193 lei |
| 2024 | 93.096.402 lei |
| 2025 | 101.793.262 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101.793.262 | 93.096.402 | 131.411.193 | 181.016.253 | 117.073.109 | 41.446.253 | 47.277.927 | 48.794.630 | 50.575.196 | 51.607.688 |
| Profit net | -5.151.044 | 1.322.774 | 1.296.442 | 4.309.828 | 7.214.193 | 2.389.022 | 3.156.181 | 2.572.555 | 3.221.768 | 4.118.199 |
| Număr mediu de angajați | 109 | 110 | 116 | 97 | 70 | 69 | 63 | 64 | 60 | 66 |
| Active imobilizate | 96.908.722 | 78.343.810 | 79.394.296 | 77.370.026 | 39.658.065 | 19.797.585 | 17.302.268 | 17.904.447 | 19.447.925 | 19.332.231 |
| Active circulante | 87.243.594 | 99.746.034 | 87.683.466 | 86.473.075 | 69.050.503 | 33.842.489 | 44.775.925 | 35.089.821 | 38.568.297 | 24.829.705 |
| Stocuri | 55.188.392 | 59.984.959 | 67.970.316 | 44.517.132 | 36.338.420 | 13.944.544 | 13.664.441 | 12.824.197 | 13.584.450 | 10.744.225 |
| Creanțe | 31.947.717 | 39.478.975 | 19.546.192 | 41.332.024 | 32.402.999 | 19.780.359 | 31.056.939 | 22.259.013 | 24.835.240 | 13.931.691 |
| Datorii | 173.378.540 | 157.514.235 | 149.470.440 | 136.012.833 | 69.953.090 | 28.700.082 | 37.940.587 | 33.718.053 | 40.766.561 | 29.588.043 |
| Capitaluri proprii | 11.240.476 | 10.884.319 | 18.184.822 | 27.830.268 | 29.720.440 | 22.519.320 | 20.202.934 | 17.196.543 | 14.623.989 | 11.402.221 |
Firma a pierdut 5,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 50% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MECAIND ULMENI SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MECAIND ULMENI SA în 2025 a fost de 101.793.262 lei (102 mil. lei), în creștere cu 9,3% față de 2024.
În 2025, MECAIND ULMENI SA a înregistrat o pierdere netă de 5,15 mil. lei (5.151.044 lei).
Activitatea principală a MECAIND ULMENI SA este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
MECAIND ULMENI SA are sediul social la adresa Com. ULMENI, Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Jud. Călărași, 8356.
Da. MECAIND ULMENI SA este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MECAIND ULMENI SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].