RadiatăSRL

MDENES CONSTRUCTIE SRL

Nr. 176, Sat Lueta Com. Lueta, Jud. Harghita, 537140

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
25479449
Reg. Com.
J19/243/2009
Înființată
23 aprilie 2009
Vechime
17 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2014
250 mii lei
Profit net 2014
-64 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 06.12.2017

Rezumat

Pe scurt

MDENES CONSTRUCTIE SRL (CUI 25479449) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Lueta, județul Harghita, înființată în 2009 și radiată în 2017. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 249.673 lei (-21% față de 2013) și o pierdere netă de 63.962 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25479449
Nr. Reg. Com.
J19/243/2009
EUID
ROONRC.J19/243/2009
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
23 aprilie 2009
Vechime
17 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 176, Sat Lueta Com. Lueta, Jud. Harghita, 537140

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

-20,5% față de 2013

249.673 RON

2013: 314.140 RON

0100k200k300k400k200920102011201220132014Anul 2009: 1.368 RONAnul 2010: 34.952 RONAnul 2011: 325.735 RONAnul 2012: 359.696 RONAnul 2013: 314.140 RONAnul 2014: 249.673 RON

Profit net 2014

-241,5% față de 2013

-63.962 RON

2013: -18.727 RON

-80k-60k-40k-20k020k200920102011201220132014Anul 2009: -2.466 RONAnul 2010: 7.365 RONAnul 2011: 197 RONAnul 2012: -4.988 RONAnul 2013: -18.727 RONAnul 2014: -63.962 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    250 mii lei
    Profit net
    -64 mii lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    314 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    12
  • 2012

    Cifra de afaceri
    360 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    13
  • 2011

    Cifra de afaceri
    326 mii lei
    Profit net
    197 lei
    Angajați
    8
  • 2010

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2009

    Cifra de afaceri
    1 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-26%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Firma a pierdut 25,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,07Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Activele circulante acoperă doar 7,4% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
1.350%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

1.350% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Hotărâre judecătorească de atragere a răspunderii patrimoniale.

  2. 2017

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Hotărâre judecătorească de atragere a răspunderii patrimoniale

  4. Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2009 - 2012)
  1. 2012

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/243/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MDENES CONSTRUCTIE SRL

Este MDENES CONSTRUCTIE SRL activă?

Nu. MDENES CONSTRUCTIE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.

Care este cifra de afaceri a MDENES CONSTRUCTIE SRL?

Cifra de afaceri a MDENES CONSTRUCTIE SRL în 2014 a fost de 249.673 lei, în scădere cu 21% față de 2013.

Ce profit a avut MDENES CONSTRUCTIE SRL în 2014?

În 2014, MDENES CONSTRUCTIE SRL a înregistrat o pierdere netă de 63.962 lei.

Ce activitate avea MDENES CONSTRUCTIE SRL?

Activitatea principală a MDENES CONSTRUCTIE SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul MDENES CONSTRUCTIE SRL?

MDENES CONSTRUCTIE SRL avea sediul social la adresa Nr. 176, Sat Lueta Com. Lueta, Jud. Harghita, 537140.

MDENES CONSTRUCTIE SRL are datorii la ANAF?

Nu. MDENES CONSTRUCTIE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MDENES CONSTRUCTIE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].