ActivăSRL

MD PRIMA VET SRL

Str. STEJARULUI Nr. 12, Sat Bilieşti Com. Bilieşti, Jud. Vrancea, 627331

CAEN 7500: Activități veterinare

CUI
12086227
Reg. Com.
J39/291/1999
Înființată
31 august 1999
Vechime
27 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2024
123 mii lei
Profit net 2024
79 mii lei
Angajați 2024
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.09.1999

Rezumat

Pe scurt

MD PRIMA VET SRL (CUI 12086227) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Biliești, județul Vrancea, înființată în 1999. Activitatea principală este Activități veterinare (CAEN 7500).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 122.713 lei (-48% față de 2023) și un profit net de 78.788 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12086227
Nr. Reg. Com.
J39/291/1999
EUID
ROONRC.J39/291/1999
Cod CAEN principal
7500 - Activități veterinare
Data înființării
31 august 1999
Vechime
27 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. STEJARULUI Nr. 12, Sat Bilieşti Com. Bilieşti, Jud. Vrancea, 627331

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ANI••• DAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-47,5% față de 2023

122.713 RON

2023: 233.846 RON

0100k200k300k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 16.822 RONAnul 2016: 15.878 RONAnul 2017: 21.509 RONAnul 2018: 14.868 RONAnul 2019: 13.990 RONAnul 2020: 43.500 RONAnul 2021: 147.500 RONAnul 2022: 36.030 RONAnul 2023: 233.846 RONAnul 2024: 122.713 RON

Profit net 2024

-58,9% față de 2023

78.788 RON

2023: 191.880 RON

-100k0100k200k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 0 RONAnul 2016: -8.062 RONAnul 2017: -4.694 RONAnul 2018: -942 RONAnul 2019: -1.386 RONAnul 2020: 15.051 RONAnul 2021: 111.160 RONAnul 2022: -25.916 RONAnul 2023: 191.880 RONAnul 2024: 78.788 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    123 mii lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    234 mii lei
    Profit net
    192 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    36 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    148 mii lei
    Profit net
    111 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    44 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    14 mii lei
    Profit net
    -1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    15 mii lei
    Profit net
    -942 lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    22 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    16 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    17 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăBun
64%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 64,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,15Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,15 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
31%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

31% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1999

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vrancea cu nr. J39/291/1999.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MD PRIMA VET SRL

Este MD PRIMA VET SRL activă?

Da. MD PRIMA VET SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MD PRIMA VET SRL?

Cifra de afaceri a MD PRIMA VET SRL în 2024 a fost de 122.713 lei, în scădere cu 48% față de 2023.

Ce profit a avut MD PRIMA VET SRL în 2024?

În 2024, MD PRIMA VET SRL a înregistrat un profit net de 78.788 lei.

Ce activitate are MD PRIMA VET SRL?

Activitatea principală a MD PRIMA VET SRL este Activități veterinare (CAEN 7500).

Unde are sediul MD PRIMA VET SRL?

MD PRIMA VET SRL are sediul social la adresa Str. STEJARULUI Nr. 12, Sat Biliești Com. Biliești, Jud. Vrancea, 627331.

MD PRIMA VET SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MD PRIMA VET SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MD PRIMA VET SRL are datorii la ANAF?

Nu. MD PRIMA VET SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MD PRIMA VET SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].