Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MCS FACTORY SRL (CUI 31901920) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Preajba, Comuna Malu Mare, județul Dolj, înființată în 2013. Activitatea principală este Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN 2041).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 104.120 lei (-8,5% față de 2024) și un profit net de 227 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 143.896 lei |
| 2017 | 126.480 lei |
| 2018 | 111.052 lei |
| 2019 | 102.108 lei |
| 2020 | 59.260 lei |
| 2021 | 77.184 lei |
| 2022 | 91.533 lei |
| 2023 | 123.785 lei |
| 2024 | 113.820 lei |
| 2025 | 104.120 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 104.120 | 113.820 | 123.785 | 91.533 | 77.184 | 59.260 | 102.108 | 111.052 | 126.480 | 143.896 |
| Profit net | 227 | -3.994 | 26.015 | 17.821 | 1.069 | 1.134 | 5.792 | 6.369 | 11.725 | 20.521 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | - | 1 | - |
| Active imobilizate | 208 | 1.325 | 1.878 | 1.244 | 861 | 1.028 | 528 | 528 | 528 | 528 |
| Active circulante | 50.034 | 50.786 | 78.575 | 95.782 | 80.461 | 80.801 | 80.681 | 72.143 | 64.546 | 62.890 |
| Stocuri | 19.975 | 33.838 | 38.939 | 30.373 | 35.830 | 18.107 | 20.422 | 11.644 | 10.096 | 20.897 |
| Creanțe | 11.827 | 10.394 | 15.730 | 16.109 | 14.170 | 13.769 | 13.905 | 14.245 | 12.645 | 14.365 |
| Datorii | 17.313 | 19.409 | 3.426 | 1.154 | 3.142 | 4.842 | 5.357 | 2.611 | 1.383 | 11.452 |
| Capitaluri proprii | 32.929 | 32.702 | 77.027 | 95.872 | 78.180 | 76.987 | 75.852 | 70.060 | 63.691 | 51.966 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,89 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MCS FACTORY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MCS FACTORY SRL în 2025 a fost de 104.120 lei, în scădere cu 8,5% față de 2024.
În 2025, MCS FACTORY SRL a înregistrat un profit net de 227 lei.
Activitatea principală a MCS FACTORY SRL este Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN 2041).
MCS FACTORY SRL are sediul social la adresa I Zambilelor Nr. 26, Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Jud. Dolj, 207367.
Nu. MCS FACTORY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MCS FACTORY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].