Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL (CUI 31183056) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Săcălaz, Comuna Săcălaz, județul Timiș, înființată în 2013. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,17 mil. lei (-27% față de 2024) și un profit net de 87.969 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 290.947 lei |
| 2017 | 523.581 lei |
| 2018 | 1.355.544 lei |
| 2019 | 1.087.161 lei |
| 2020 | 987.355 lei |
| 2021 | 966.657 lei |
| 2022 | 759.505 lei |
| 2023 | 1.386.554 lei |
| 2024 | 1.600.752 lei |
| 2025 | 1.174.649 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.174.649 | 1.600.752 | 1.386.554 | 759.505 | 966.657 | 987.355 | 1.087.161 | 1.355.544 | 523.581 | 290.947 |
| Profit net | 87.969 | 102.447 | 237.559 | -191.507 | 219.710 | -235.635 | 22.757 | 325.535 | 164.520 | 12.802 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 12 | 12 | 12 | 11 | 10 | 12 | 10 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 305.546 | 339.662 | 242.294 | 269.561 | 243.909 | 244.056 | 145.067 | 142.638 | 43.022 | 43.022 |
| Active circulante | 558.487 | 470.887 | 674.263 | 714.170 | 1.064.014 | 627.478 | 620.282 | 562.590 | 111.777 | 214.140 |
| Stocuri | 377.944 | 101.545 | 99.745 | 145.804 | 335.722 | 0 | - | 187 | 13.734 | 46.528 |
| Creanțe | 80.752 | 146.494 | 416.122 | 271.905 | 379.640 | 422.028 | 377.591 | 141.418 | 44.767 | 99.708 |
| Datorii | 293.844 | 178.330 | 338.096 | 597.440 | 730.126 | 513.447 | 171.627 | 134.263 | 69.708 | 337.331 |
| Capitaluri proprii | 570.189 | 632.219 | 558.461 | 386.291 | 577.797 | 358.087 | 593.722 | 570.965 | 85.091 | -80.169 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,90 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL în 2025 a fost de 1.174.649 lei (1,17 mil. lei), în scădere cu 27% față de 2024.
În 2025, MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL a înregistrat un profit net de 87.969 lei.
Activitatea principală a MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL are sediul social la adresa Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Jud. Timiș, 307370.
Da. MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].