RadiatăSRL

MCE SPOT SRL

Str. Dunării Nr. 95, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400593

CAEN 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CUI
33978911
Reg. Com.
J12/106/2015
Înființată
16 ianuarie 2015
Vechime
11 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2018
100 mii lei
Profit net 2018
57 mii lei
Angajați 2018
12

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 26.05.2022

Rezumat

Pe scurt

MCE SPOT SRL (CUI 33978911) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2015 și radiată în 2022. Activitatea principală era Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

Ultimul bilanț, din 2018, arată o cifră de afaceri de 100.000 lei (-54% față de 2017) și un profit net de 57.184 lei, cu 12 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33978911
Nr. Reg. Com.
J12/106/2015
EUID
ROONRC.J12/106/2015
Cod CAEN principal
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Data înființării
16 ianuarie 2015
Vechime
11 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dunării Nr. 95, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400593

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

-53,7% față de 2017

100.000 RON

2017: 216.207 RON

0100k200k300k2015201620172018Anul 2015: 165.864 RONAnul 2016: 214.922 RONAnul 2017: 216.207 RONAnul 2018: 100.000 RON

Profit net 2018

-9,4% față de 2017

57.184 RON

2017: 63.141 RON

050k100k150k2015201620172018Anul 2015: 137.791 RONAnul 2016: 34.898 RONAnul 2017: 63.141 RONAnul 2018: 57.184 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    12
  • 2017

    Cifra de afaceri
    216 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    215 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    3
  • 2015

    Cifra de afaceri
    166 mii lei
    Profit net
    138 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăBun
57%Față de anul anterior: în creștere
2015201620172018

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 57,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
18,09Față de anul anterior: în scădere
2015201620172018

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 18,09 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
5,2%Față de anul anterior: în creștere
2015201620172018

5,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. 2021

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2015 - 2021)
  1. 2021

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2015

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/106/2015.

  4. Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MCE SPOT SRL

Este MCE SPOT SRL activă?

Nu. MCE SPOT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2022.

Care este cifra de afaceri a MCE SPOT SRL?

Cifra de afaceri a MCE SPOT SRL în 2018 a fost de 100.000 lei, în scădere cu 54% față de 2017.

Ce profit a avut MCE SPOT SRL în 2018?

În 2018, MCE SPOT SRL a înregistrat un profit net de 57.184 lei.

Câți angajați avea MCE SPOT SRL?

Conform bilanțului pe 2018, MCE SPOT SRL a avut în medie 12 angajați (față de 5 angajați în 2017).

Ce activitate avea MCE SPOT SRL?

Activitatea principală a MCE SPOT SRL era Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

Unde avea sediul MCE SPOT SRL?

MCE SPOT SRL avea sediul social la adresa Str. Dunării Nr. 95, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400593.

MCE SPOT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MCE SPOT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MCE SPOT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].