MC DIAFLOR MAC SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 22.05.2009
Str. CRÎNGUL MEIULUI Nr. 31, Municipiul Râmnicu Sărat, Jud. Buzău, 125300 5611, Restaurante

Prezentare

Pe scurt

MC DIAFLOR MAC SRL (CUI 25589549) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Sărat, județul Buzău, înființată în 2009. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 381.409 lei (-2,5% față de 2023) și un profit net de 25.593 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2024
381,4 miilei
−2,5%, față de 2023
Profit net 2024
25,6 miilei
−3,6%, față de 2023
Angajați 2024
3
−40,0%, față de 2023
Marjă netă
6,7%
Capital social
200lei
Vechime
17ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2015-2024
Cifra de afaceri
AnValoare
201548.198 lei
201664.150 lei
201733.596 lei
2018166.028 lei
2019181.591 lei
2020202.381 lei
2021162.789 lei
2022292.417 lei
2023391.383 lei
2024381.409 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Cifra de afaceri381.409391.383292.417162.789202.381181.591166.02833.59664.15048.198
Profit net25.59326.54421.7847.820-12.39251.61283.019-43.2688.9031
Număr mediu de angajați352222211-
Active imobilizate87.48379.42798.57792.67292.672106.36213.82316.0530112
Active circulante70.81644.08572.38781.431112.39642.28213.15010.2404.5839.693
Stocuri5.9654846.96410.7448.6359.73911.0249.3174.5248.814
Creanțe0-31.15829.46666.01624.062-19500
Datorii45.78831.007105.002129.925168.71099.89529.835112.17447.19661.321
Capitaluri proprii112.51192.50565.96244.17836.35848.749-2.862-85.881-42.613-51.516
Ultimul bilanț: 2024. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2024

Marjă netă

Bun
6,7% Față de anul anterior: stabil

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,55 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,55 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
29% Față de anul anterior: în creștere

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 22.05.2009

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
25589549
Nr. Reg. Com.
J2009000430103
EUID
ROONRC.J2009000430103
Cod CAEN principal
5611, Restaurante
Data înființării
22 mai 2009
Vechime
17 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2024)
Adresă sediu
Str. CRÎNGUL MEIULUI Nr. 31, Municipiul Râmnicu Sărat, Jud. Buzău, 125300
Domiciliu fiscal
Str. Crîngul Meiului Nr. 31, Mun. Râmnicu Sărat, Jud. Buzău, 125300

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0769••••••
  • 0723••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MACO••• COS•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2018
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2009
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Buzău cu nr. J10/430/2009. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MC DIAFLOR MAC SRL

Este MC DIAFLOR MAC SRL activă?

Da. MC DIAFLOR MAC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MC DIAFLOR MAC SRL?

Cifra de afaceri a MC DIAFLOR MAC SRL în 2024 a fost de 381.409 lei, în scădere cu 2,5% față de 2023.

Ce profit a avut MC DIAFLOR MAC SRL în 2024?

În 2024, MC DIAFLOR MAC SRL a înregistrat un profit net de 25.593 lei.

Ce activitate are MC DIAFLOR MAC SRL?

Activitatea principală a MC DIAFLOR MAC SRL este Restaurante (CAEN 5611).

Unde are sediul MC DIAFLOR MAC SRL?

MC DIAFLOR MAC SRL are sediul social la adresa Str. CRÎNGUL MEIULUI Nr. 31, Municipiul Râmnicu Sărat, Jud. Buzău, 125300.

MC DIAFLOR MAC SRL este plătitoare de TVA?

Da. MC DIAFLOR MAC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MC DIAFLOR MAC SRL are datorii la ANAF?

Nu. MC DIAFLOR MAC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MC DIAFLOR MAC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].