Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MC CLAUDIU LOGISTIC SRL (CUI 28611012) este o societate cu răspundere limitată activă din Reșița, județul Caraș-Severin, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 366.294 lei (-39% față de 2024) și un profit net de 15.651 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 714.091 lei |
| 2017 | 633.232 lei |
| 2018 | 681.835 lei |
| 2019 | 730.239 lei |
| 2020 | 585.315 lei |
| 2021 | 1.024.081 lei |
| 2022 | 1.169.377 lei |
| 2023 | 1.192.320 lei |
| 2024 | 604.893 lei |
| 2025 | 366.294 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 366.294 | 604.893 | 1.192.320 | 1.169.377 | 1.024.081 | 585.315 | 730.239 | 681.835 | 633.232 | 714.091 |
| Profit net | 15.651 | -881.558 | 110 | 1.378 | 45 | 218 | 57 | 111 | 134 | 204 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 335.846 | 346.224 | 358.724 | 372.334 | 370.618 | 384.934 | 394.684 | 381.144 | 386.189 | 320.439 |
| Active circulante | 239.661 | 212.363 | 1.030.156 | 1.002.540 | 985.122 | 1.058.614 | 963.288 | 831.793 | 677.581 | 552.653 |
| Stocuri | 29.609 | 38.682 | 878.545 | 826.267 | 865.344 | 992.202 | 885.896 | 767.671 | 619.222 | 488.506 |
| Creanțe | 195.207 | 184.802 | 160.017 | 180.356 | 116.791 | 77.572 | 88.560 | 75.443 | 70.228 | 66.070 |
| Datorii | 1.333.763 | 1.337.854 | 1.288.727 | 1.274.830 | 1.240.790 | 1.324.927 | 1.259.569 | 1.094.488 | 962.367 | 774.991 |
| Capitaluri proprii | -765.754 | -781.405 | 100.153 | 100.044 | 98.665 | 98.621 | 98.403 | 98.346 | 98.235 | 98.101 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 18% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
232% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MC CLAUDIU LOGISTIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MC CLAUDIU LOGISTIC SRL în 2025 a fost de 366.294 lei, în scădere cu 39% față de 2024.
În 2025, MC CLAUDIU LOGISTIC SRL a înregistrat un profit net de 15.651 lei.
Activitatea principală a MC CLAUDIU LOGISTIC SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
MC CLAUDIU LOGISTIC SRL are sediul social la adresa CĂMINELOR Nr. 14, Municipiul Reșița, Jud. Caraș-Severin, 320176.
Da. MC CLAUDIU LOGISTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MC CLAUDIU LOGISTIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].