RadiatăSRL

MAZ CONSTRUCT SRL

Cal. Romanului Nr. 104, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600377

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
4725613
Reg. Com.
J04/1640/1993
Înființată
17 septembrie 1993
Vechime
33 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2017
3 mii lei
Profit net 2017
-4 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 27.06.2018

Rezumat

Pe scurt

MAZ CONSTRUCT SRL (CUI 4725613) a fost o societate cu răspundere limitată din Bacău, înființată în 1993 și radiată în 2018. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 3.228 lei (-84% față de 2016) și o pierdere netă de 4.357 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4725613
Nr. Reg. Com.
J04/1640/1993
EUID
ROONRC.J04/1640/1993
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
17 septembrie 1993
Vechime
33 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Romanului Nr. 104, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600377

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MAZ••• EU••• CRISTI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-84,3% față de 2016

3.228 RON

2016: 20.606 RON

01 mil2 mil2008200920102011201220132014201520162017Anul 2008: 1.590.818 RONAnul 2009: 1.054.841 RONAnul 2010: 558.385 RONAnul 2011: 784.584 RONAnul 2012: 531.863 RONAnul 2013: 238.774 RONAnul 2014: 171.561 RONAnul 2015: 63.436 RONAnul 2016: 20.606 RONAnul 2017: 3.228 RON

Profit net 2017

-372,8% față de 2016

-4.357 RON

2016: 1.597 RON

-40k-20k020k40k2008200920102011201220132014201520162017Anul 2008: 35.779 RONAnul 2009: 34.596 RONAnul 2010: 21.268 RONAnul 2011: 9.393 RONAnul 2012: 1.139 RONAnul 2013: 2.970 RONAnul 2014: -31.474 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 1.597 RONAnul 2017: -4.357 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    172 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    239 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    5
  • 2012

    Cifra de afaceri
    532 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    5
  • 2011

    Cifra de afaceri
    785 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    10
  • 2010

    Cifra de afaceri
    558 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    9
  • 2009

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    4
  • 2008

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-135%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Firma a pierdut 135 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,90Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,90 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
30%Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Stări încheiate la ONRC

    Lichidare; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Lichidare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 1993 - 2008)
  1. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/1640/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAZ CONSTRUCT SRL

Este MAZ CONSTRUCT SRL activă?

Nu. MAZ CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a MAZ CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a MAZ CONSTRUCT SRL în 2017 a fost de 3.228 lei, în scădere cu 84% față de 2016.

Ce profit a avut MAZ CONSTRUCT SRL în 2017?

În 2017, MAZ CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 4.357 lei.

Ce activitate avea MAZ CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a MAZ CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul MAZ CONSTRUCT SRL?

MAZ CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Cal. Romanului Nr. 104, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600377.

MAZ CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAZ CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAZ CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].