ActivăSRL

MAXRAI PREST SRL

Str. Carpaţi Nr. 25, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

CAEN 8122: Activități specializate de curățenie

CUI
17652947
Reg. Com.
J2005001409083
Înființată
2 iunie 2005
Vechime
21 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2024
1,0 mil. lei
Profit net 2024
294 mii lei
Angajați 2024
8

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 02.06.2005

Rezumat

Pe scurt

MAXRAI PREST SRL (CUI 17652947) este o societate cu răspundere limitată activă din Zărnești, județul Brașov, înființată în 2005. Activitatea principală este Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1,02 mil. lei (-19% față de 2023) și un profit net de 293.581 lei, cu 8 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17652947
Nr. Reg. Com.
J2005001409083
EUID
ROONRC.J2005001409083
Cod CAEN principal
8122 - Activități specializate de curățenie
Data înființării
2 iunie 2005
Vechime
21 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Carpaţi Nr. 25, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MA••• RAM•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-18,8% față de 2023

1.015.800 RON

2023: 1.250.892 RON

0500k1 mil2 mil2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 340.776 RONAnul 2016: 428.413 RONAnul 2017: 733.871 RONAnul 2018: 717.801 RONAnul 2019: 749.191 RONAnul 2020: 1.033.867 RONAnul 2021: 1.008.298 RONAnul 2022: 1.248.585 RONAnul 2023: 1.250.892 RONAnul 2024: 1.015.800 RON

Profit net 2024

+17,6% față de 2023

293.581 RON

2023: 249.733 RON

-400k-200k0200k400k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 5 RONAnul 2016: 100.604 RONAnul 2017: -162.320 RONAnul 2018: -327.421 RONAnul 2019: -298.829 RONAnul 2020: 36.905 RONAnul 2021: 39.004 RONAnul 2022: 167.521 RONAnul 2023: 249.733 RONAnul 2024: 293.581 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    294 mii lei
    Angajați
    8
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    250 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    168 mii lei
    Angajați
    13
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    14
  • 2019

    Cifra de afaceri
    749 mii lei
    Profit net
    -299 mii lei
    Angajați
    11
  • 2018

    Cifra de afaceri
    718 mii lei
    Profit net
    -327 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    734 mii lei
    Profit net
    -162 mii lei
    Angajați
    14
  • 2016

    Cifra de afaceri
    428 mii lei
    Profit net
    101 mii lei
    Angajați
    5
  • 2015

    Cifra de afaceri
    341 mii lei
    Profit net
    5 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăBun
29%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 28,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,08Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,08 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
44%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1409/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAXRAI PREST SRL

Este MAXRAI PREST SRL activă?

Da. MAXRAI PREST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MAXRAI PREST SRL?

Cifra de afaceri a MAXRAI PREST SRL în 2024 a fost de 1.015.800 lei (1,02 mil. lei), în scădere cu 19% față de 2023.

Ce profit a avut MAXRAI PREST SRL în 2024?

În 2024, MAXRAI PREST SRL a înregistrat un profit net de 293.581 lei.

Ce activitate are MAXRAI PREST SRL?

Activitatea principală a MAXRAI PREST SRL este Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

Unde are sediul MAXRAI PREST SRL?

MAXRAI PREST SRL are sediul social la adresa Str. Carpați Nr. 25, Orș. Zărnești, Jud. Brașov, 505800.

MAXRAI PREST SRL este plătitoare de TVA?

Da. MAXRAI PREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MAXRAI PREST SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAXRAI PREST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAXRAI PREST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].