ActivăSRL

MAXIMO IMPEX SRL

ARACI Nr. 766, Sat Araci Com. Vâlcele, Jud. Covasna, 527176

CAEN 3100: Fabricarea de mobilă

CUI
7849845
Reg. Com.
J1995000361143
Înființată
17 octombrie 1995
Vechime
30 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
12,8 mil. lei
Profit net 2025
-448 mii lei
Angajați 2025
56

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.11.1995

Rezumat

Pe scurt

MAXIMO IMPEX SRL (CUI 7849845) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Araci, comuna Vâlcele, județul Covasna, înființată în 1995. Activitatea principală este Fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12,8 mil. lei (+21% față de 2024) și o pierdere netă de 448.106 lei, cu 56 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
7849845
Nr. Reg. Com.
J1995000361143
EUID
ROONRC.J1995000361143
Cod CAEN principal
3100 - Fabricarea de mobilă
Data înființării
17 octombrie 1995
Vechime
30 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
ARACI Nr. 766, Sat Araci Com. Vâlcele, Jud. Covasna, 527176

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0267••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.de
Persoane (1)
  • LÜC••• FR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+20,8% față de 2024

12.803.483 RON

2024: 10.601.855 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 12.842.195 RONAnul 2017: 8.399.237 RONAnul 2018: 10.439.048 RONAnul 2019: 10.592.874 RONAnul 2020: 10.183.805 RONAnul 2021: 12.740.804 RONAnul 2022: 14.212.598 RONAnul 2023: 12.373.428 RONAnul 2024: 10.601.855 RONAnul 2025: 12.803.483 RON

Profit net 2025

-62,1% față de 2024

-448.106 RON

2024: -276.398 RON

-500k-250k0250k500k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -163.181 RONAnul 2017: 8.697 RONAnul 2018: 171.540 RONAnul 2019: -164.833 RONAnul 2020: 196.119 RONAnul 2021: 441.948 RONAnul 2022: 226.718 RONAnul 2023: 59.831 RONAnul 2024: -276.398 RONAnul 2025: -448.106 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    12,8 mil. lei
    Profit net
    -448 mii lei
    Angajați
    56
  • 2024

    Cifra de afaceri
    10,6 mil. lei
    Profit net
    -276 mii lei
    Angajați
    54
  • 2023

    Cifra de afaceri
    12,4 mil. lei
    Profit net
    60 mii lei
    Angajați
    73
  • 2022

    Cifra de afaceri
    14,2 mil. lei
    Profit net
    227 mii lei
    Angajați
    85
  • 2021

    Cifra de afaceri
    12,7 mil. lei
    Profit net
    442 mii lei
    Angajați
    85
  • 2020

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    196 mii lei
    Angajați
    76
  • 2019

    Cifra de afaceri
    10,6 mil. lei
    Profit net
    -165 mii lei
    Angajați
    85
  • 2018

    Cifra de afaceri
    10,4 mil. lei
    Profit net
    172 mii lei
    Angajați
    94
  • 2017

    Cifra de afaceri
    8,4 mil. lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    93
  • 2016

    Cifra de afaceri
    12,8 mil. lei
    Profit net
    -163 mii lei
    Angajați
    89

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-3,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 3,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,63Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,63 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1995

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Covasna cu nr. J14/361/1995.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAXIMO IMPEX SRL

Este MAXIMO IMPEX SRL activă?

Da. MAXIMO IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MAXIMO IMPEX SRL?

Cifra de afaceri a MAXIMO IMPEX SRL în 2025 a fost de 12.803.483 lei (12,8 mil. lei), în creștere cu 21% față de 2024.

Ce profit a avut MAXIMO IMPEX SRL în 2025?

În 2025, MAXIMO IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 448.106 lei.

Ce activitate are MAXIMO IMPEX SRL?

Activitatea principală a MAXIMO IMPEX SRL este Fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

Unde are sediul MAXIMO IMPEX SRL?

MAXIMO IMPEX SRL are sediul social la adresa ARACI Nr. 766, Sat Araci Com. Vâlcele, Jud. Covasna, 527176.

MAXIMO IMPEX SRL este plătitoare de TVA?

Da. MAXIMO IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MAXIMO IMPEX SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAXIMO IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAXIMO IMPEX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].