RadiatăSRL

MAXEL SRL

Str. TOLTES Nr. 660, Sat Ciumani Com. Ciumani, Jud. Harghita

CAEN 1623: Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CUI
8116834
Reg. Com.
J19/69/1996
Înființată
5 februarie 1996
Vechime
30 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2014
111 mii lei
Profit net 2014
-18 mii lei
Angajați 2014
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 13.12.2018

Rezumat

Pe scurt

MAXEL SRL (CUI 8116834) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Ciumani, județul Harghita, înființată în 1996 și radiată în 2018. Activitatea principală era Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 110.926 lei (+1.277% față de 2013) și o pierdere netă de 17.623 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8116834
Nr. Reg. Com.
J19/69/1996
EUID
ROONRC.J19/69/1996
Cod CAEN principal
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Data înființării
5 februarie 1996
Vechime
30 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. TOLTES Nr. 660, Sat Ciumani Com. Ciumani, Jud. Harghita

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

+1276,6% față de 2013

110.926 RON

2013: 8.058 RON

01 mil2 mil2008200920102011201220132014Anul 2008: 1.761.426 RONAnul 2009: 225.509 RONAnul 2010: 146.400 RONAnul 2011: 76.222 RONAnul 2012: 55.286 RONAnul 2013: 8.058 RONAnul 2014: 110.926 RON

Profit net 2014

+71,2% față de 2013

-17.623 RON

2013: -61.090 RON

-200k-100k0100k200k2008200920102011201220132014Anul 2008: 116.915 RONAnul 2009: -152.175 RONAnul 2010: -48.528 RONAnul 2011: -161.465 RONAnul 2012: -72.326 RONAnul 2013: -61.090 RONAnul 2014: -17.623 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    111 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    -61 mii lei
    Angajați
    3
  • 2012

    Cifra de afaceri
    55 mii lei
    Profit net
    -72 mii lei
    Angajați
    3
  • 2011

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    -161 mii lei
    Angajați
    5
  • 2010

    Cifra de afaceri
    146 mii lei
    Profit net
    -49 mii lei
    Angajați
    4
  • 2009

    Cifra de afaceri
    226 mii lei
    Profit net
    -152 mii lei
    Angajați
    6
  • 2008

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    117 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-16%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

Firma a pierdut 15,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,11Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
130%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

130% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Stare încheiată la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2006

  2. 2018

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2004

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1996 - 1996)
  1. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/69/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAXEL SRL

Este MAXEL SRL activă?

Nu. MAXEL SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a MAXEL SRL?

Cifra de afaceri a MAXEL SRL în 2014 a fost de 110.926 lei, în creștere cu 1.277% față de 2013.

Ce profit a avut MAXEL SRL în 2014?

În 2014, MAXEL SRL a înregistrat o pierdere netă de 17.623 lei.

Câți angajați avea MAXEL SRL?

Conform bilanțului pe 2014, MAXEL SRL a avut în medie 2 angajați (față de 3 angajați în 2013).

Ce activitate avea MAXEL SRL?

Activitatea principală a MAXEL SRL era Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

Unde avea sediul MAXEL SRL?

MAXEL SRL avea sediul social la adresa Str. TOLTES Nr. 660, Sat Ciumani Com. Ciumani, Jud. Harghita.

MAXEL SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAXEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAXEL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].