MAX MOBILE SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 15.02.2005
Calafat Nr. 1, Bl. 24, Ap. 75, Municipiul Mediaş, Jud. Sibiu 4740, Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

Prezentare

Pe scurt

MAX MOBILE SRL (CUI 17242181) este o societate cu răspundere limitată activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 123.587 lei (+4,2% față de 2024) și o pierdere netă de 6.927 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
123,6 miilei
+4,2%, față de 2024
Profit net 2025
−6.927lei
−256,7%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-5,6%
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016143.945 lei
2017146.345 lei
2018192.038 lei
2019165.245 lei
2020122.068 lei
2021148.162 lei
2022107.950 lei
2023103.718 lei
2024118.567 lei
2025123.587 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri123.587118.567103.718107.950148.162122.068165.245192.038146.345143.945
Profit net-6.927-1.942-7.6681.950-7.6866.00112.96713.4107.3398.830
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate53.89855.66257.42659.19060.95462.71864.48266.41268.142200
Active circulante26.40230.71128.13033.01428.96945.61948.59844.67440.62532.564
Stocuri18.91722.22919.02712.86613.19911.29418.68618.89617.68110.998
Creanțe4.6745.3426.06810.2455.37016.7275.2145.4005.6307.559
Datorii94.64893.79391.03490.01478.40189.12999.87397.43572.6483.984
Capitaluri proprii-14.348-7.420-5.4782.19011.52219.20813.20713.65136.11928.780
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-5,6% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 5,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,28 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 28% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
118% Față de anul anterior: în creștere

118% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 15.02.2005

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17242181
Nr. Reg. Com.
J2005000228328
EUID
ROONRC.J2005000228328
Cod CAEN principal
4740, Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Data înființării
15 februarie 2005
Vechime
21 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Calafat Nr. 1, Bl. 24, Ap. 75, Municipiul Mediaş, Jud. Sibiu
Domiciliu fiscal
Str. Calafat Nr. 1, Mun. Mediaş, Jud. Sibiu

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0721••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • POPOV••• FLAV••• AXE•••Administrator, România
  • SCH••• I•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2018
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2005
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/228/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MAX MOBILE SRL

Este MAX MOBILE SRL activă?

Da. MAX MOBILE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MAX MOBILE SRL?

Cifra de afaceri a MAX MOBILE SRL în 2025 a fost de 123.587 lei, în creștere cu 4,2% față de 2024.

Ce profit a avut MAX MOBILE SRL în 2025?

În 2025, MAX MOBILE SRL a înregistrat o pierdere netă de 6.927 lei.

Ce activitate are MAX MOBILE SRL?

Activitatea principală a MAX MOBILE SRL este Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

Unde are sediul MAX MOBILE SRL?

MAX MOBILE SRL are sediul social la adresa Calafat Nr. 1, Bl. 24, Ap. 75, Municipiul Mediaș, Jud. Sibiu.

MAX MOBILE SRL este plătitoare de TVA?

Da. MAX MOBILE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MAX MOBILE SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAX MOBILE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAX MOBILE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].