MAX CONSULT COMP SRL Dizolvare SRL

Înființată 29.11.2004
Str. Călusei Nr. 7, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 70000 7414, Alte activități de design specializat

Prezentare

Pe scurt

MAX CONSULT COMP SRL (CUI 16990680) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2004. Activitatea principală este Alte activități de design specializat (CAEN 7414). Firma este în curs de dizolvare.

În 2014 nu a raportat cifră de afaceri, dar a înregistrat o pierdere netă de 117 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2014
0lei
Profit net 2014
−117lei
+77,5%, față de 2013
Angajați 2014
-
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
200815.131 lei
20099.971 lei
20108.271 lei
201116.306 lei
20121.845 lei
20130 lei
20140 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri001.84516.3068.2719.97115.131
Profit net-117-521-9342.4362.1952.765357
Număr mediu de angajați-------
Active imobilizate176293005751.1491.724
Active circulante19.87819.87820.86622.19918.77614.52911.929
Stocuri914914914830700700700
Creanțe5.4005.4005.4005.4005.4005.4005.425
Datorii3.1893.1893.3633.7623.3501.8732.613
Capitaluri proprii16.86516.98217.50318.43716.00113.80511.040
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
6,23 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,23 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
16% Față de anul anterior: stabil

16% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990Sediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 29.11.2004

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16990680
Nr. Reg. Com.
J40/19638/2004
EUID
ROONRC.J40/19638/2004
Cod CAEN principal
7414, Alte activități de design specializat
Data înființării
29 noiembrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Str. Călusei Nr. 7, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Str. Calusei Nr. 7, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21351

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ROMAN••• CORNE••• NICOL•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare nouă la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990 ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990 ONRC
2018
  1. Stare nouă la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990 ONRC
  2. Stări încheiate la ONRC Funcțiune; Este menționată o hotărâre de dizolvare judiciară cf. art.237 din Legea nr. 31/1990. ONRC
2017
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2011
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2009
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2004
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/19638/2004. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MAX CONSULT COMP SRL

Este MAX CONSULT COMP SRL activă?

Nu. MAX CONSULT COMP SRL este în curs de dizolvare.

Ce profit a avut MAX CONSULT COMP SRL în 2014?

În 2014, MAX CONSULT COMP SRL a înregistrat o pierdere netă de 117 lei.

Ce activitate are MAX CONSULT COMP SRL?

Activitatea principală a MAX CONSULT COMP SRL este Alte activități de design specializat (CAEN 7414).

Unde are sediul MAX CONSULT COMP SRL?

MAX CONSULT COMP SRL are sediul social la adresa Str. Călusei Nr. 7, București Sectorul 2, Jud. București, 70000.

MAX CONSULT COMP SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MAX CONSULT COMP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MAX CONSULT COMP SRL are datorii la ANAF?

Nu. MAX CONSULT COMP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAX CONSULT COMP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].