ActivăSRL

MAURER IMOBILIARE S.R.L.

Str. Albatrosului Nr. 11, Ap. 23, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500450

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
18886369
Reg. Com.
J2006001773088
Înființată
26 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
33,7 mil. lei
Profit net 2025
2,6 mil. lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.07.2006

Rezumat

Pe scurt

MAURER IMOBILIARE S.R.L. (CUI 18886369) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2006. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 33,7 mil. lei (-31% față de 2024) și un profit net de 2,62 mil. lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18886369
Nr. Reg. Com.
J2006001773088
EUID
ROONRC.J2006001773088
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
26 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Albatrosului Nr. 11, Ap. 23, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500450

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • BERC••• FLO•••
  • VLĂDĂR••• CONSTAN•••
  • VLA••• MANAGEM••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-31,2% față de 2024

33.732.819 RON

2024: 49.037.637 RON

0100 mil200 mil300 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 77.135.687 RONAnul 2017: 80.152.225 RONAnul 2018: 103.900.193 RONAnul 2019: 159.184.281 RONAnul 2020: 188.000.988 RONAnul 2021: 201.907.118 RONAnul 2022: 188.235.966 RONAnul 2023: 249.509.638 RONAnul 2024: 49.037.637 RONAnul 2025: 33.732.819 RON

Profit net 2025

+170,2% față de 2024

2.620.058 RON

2024: 969.574 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.825.186 RONAnul 2017: 15.990.876 RONAnul 2018: 12.729.411 RONAnul 2019: 14.599.426 RONAnul 2020: 9.962.501 RONAnul 2021: 26.399.391 RONAnul 2022: 11.924.643 RONAnul 2023: 2.432.020 RONAnul 2024: 969.574 RONAnul 2025: 2.620.058 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    33,7 mil. lei
    Profit net
    2,6 mil. lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    49,0 mil. lei
    Profit net
    970 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    249,5 mil. lei
    Profit net
    2,4 mil. lei
    Angajați
    58
  • 2022

    Cifra de afaceri
    188,2 mil. lei
    Profit net
    11,9 mil. lei
    Angajați
    177
  • 2021

    Cifra de afaceri
    201,9 mil. lei
    Profit net
    26,4 mil. lei
    Angajați
    204
  • 2020

    Cifra de afaceri
    188,0 mil. lei
    Profit net
    10,0 mil. lei
    Angajați
    183
  • 2019

    Cifra de afaceri
    159,2 mil. lei
    Profit net
    14,6 mil. lei
    Angajați
    187
  • 2018

    Cifra de afaceri
    103,9 mil. lei
    Profit net
    12,7 mil. lei
    Angajați
    140
  • 2017

    Cifra de afaceri
    80,2 mil. lei
    Profit net
    16,0 mil. lei
    Angajați
    130
  • 2016

    Cifra de afaceri
    77,1 mil. lei
    Profit net
    15,8 mil. lei
    Angajați
    96

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
7,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
1,00Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 100% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
78%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

78% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Schimbarea denumirii

    MAURER IMOBILIARE S.A. → MAURER IMOBILIARE S.R.L.

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2018

    Schimbarea denumirii

    MAURER IMOBILIARE SRL → MAURER IMOBILIARE S.A.

  5. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1773/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MAURER IMOBILIARE S.R.L.

Este MAURER IMOBILIARE S.R.L. activă?

Da. MAURER IMOBILIARE S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MAURER IMOBILIARE S.R.L.?

Cifra de afaceri a MAURER IMOBILIARE S.R.L. în 2025 a fost de 33.732.819 lei (33,7 mil. lei), în scădere cu 31% față de 2024.

Ce profit a avut MAURER IMOBILIARE S.R.L. în 2025?

În 2025, MAURER IMOBILIARE S.R.L. a înregistrat un profit net de 2,62 mil. lei (2.620.058 lei).

Ce activitate are MAURER IMOBILIARE S.R.L.?

Activitatea principală a MAURER IMOBILIARE S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul MAURER IMOBILIARE S.R.L.?

MAURER IMOBILIARE S.R.L. are sediul social la adresa Str. Albatrosului Nr. 11, Ap. 23, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500450.

MAURER IMOBILIARE S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MAURER IMOBILIARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MAURER IMOBILIARE S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MAURER IMOBILIARE S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MAURER IMOBILIARE S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].