Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 29,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MATMA TRANS SRL (CUI 22242420) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Lungulețu, Comuna Lungulețu, județul Dâmbovița, înființată în 2007. Activitatea principală este Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,17 mil. lei (+6,6% față de 2024) și un profit net de 640.592 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.010.067 lei |
| 2017 | 1.676.238 lei |
| 2018 | 1.697.012 lei |
| 2019 | 1.928.284 lei |
| 2020 | 1.983.889 lei |
| 2021 | 1.831.266 lei |
| 2022 | 2.192.625 lei |
| 2023 | 2.314.336 lei |
| 2024 | 2.031.517 lei |
| 2025 | 2.165.531 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.165.531 | 2.031.517 | 2.314.336 | 2.192.625 | 1.831.266 | 1.983.889 | 1.928.284 | 1.697.012 | 1.676.238 | 1.010.067 |
| Profit net | 640.592 | 382.343 | 574.642 | 390.342 | 253.770 | 340.890 | 348.779 | 369.551 | 360.108 | 221.075 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 12.904 | 9.198 | 14.024 | 28.488 | 71.655 | 122.590 | 145.884 | 7.240 | 4.617 | 45.369 |
| Active circulante | 780.063 | 837.701 | 854.281 | 491.496 | 322.176 | 344.924 | 578.846 | 472.592 | 397.244 | 263.921 |
| Stocuri | 40.300 | 196.971 | 141.542 | 143.742 | 143.369 | 115.355 | 86.730 | 35.656 | 14.196 | 1.457 |
| Creanțe | 514.952 | 593.977 | 615.427 | 170.693 | 10.924 | 13.494 | 11.580 | 11.512 | 9.006 | 9.029 |
| Datorii | 151.714 | 467.082 | 292.831 | 129.152 | 139.542 | 126.143 | 169.603 | 109.800 | 83.140 | 55.309 |
| Capitaluri proprii | 641.253 | 379.817 | 575.474 | 390.832 | 254.289 | 341.371 | 555.127 | 370.032 | 318.721 | 253.981 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 29,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,14 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MATMA TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MATMA TRANS SRL în 2025 a fost de 2.165.531 lei (2,17 mil. lei), în creștere cu 6,6% față de 2024.
În 2025, MATMA TRANS SRL a înregistrat un profit net de 640.592 lei.
Activitatea principală a MATMA TRANS SRL este Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).
MATMA TRANS SRL are sediul social la adresa Sat Lungulețu, Comuna Lungulețu, Jud. Dâmbovița.
Da. MATMA TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. MATMA TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].