RadiatăSRL

MATION MIXT SRL

Str. Aleea Parcului, Bl. D6, Ap. 14, Orş. Comăneşti, Jud. Bacău, 605200

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
30153669
Reg. Com.
J04/426/2012
Înființată
5 mai 2012
Vechime
14 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2017
2,5 mil. lei
Profit net 2017
21 mii lei
Angajați 2017
14

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 17.09.2020

Rezumat

Pe scurt

MATION MIXT SRL (CUI 30153669) a fost o societate cu răspundere limitată din Comănești, județul Bacău, înființată în 2012 și radiată în 2020. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 2,5 mil. lei (+25% față de 2016) și un profit net de 20.945 lei, cu 14 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30153669
Nr. Reg. Com.
J04/426/2012
EUID
ROONRC.J4/426/2012
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
5 mai 2012
Vechime
14 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Aleea Parcului, Bl. D6, Ap. 14, Orş. Comăneşti, Jud. Bacău, 605200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • MERLU••• D••• CODR•••
  • •• INSOLVE••• S•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

+24,6% față de 2016

2.496.743 RON

2016: 2.003.148 RON

01 mil2 mil3 mil201220132014201520162017Anul 2012: 95.814 RONAnul 2013: 319.959 RONAnul 2014: 657.264 RONAnul 2015: 1.300.133 RONAnul 2016: 2.003.148 RONAnul 2017: 2.496.743 RON

Profit net 2017

-71,6% față de 2016

20.945 RON

2016: 73.638 RON

020k40k60k80k201220132014201520162017Anul 2012: 1.345 RONAnul 2013: 15.241 RONAnul 2014: 32.579 RONAnul 2015: 8 RONAnul 2016: 73.638 RONAnul 2017: 20.945 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    14
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    13
  • 2015

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    8 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    657 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    5
  • 2013

    Cifra de afaceri
    320 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    96 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăAtenție
0,8%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,14Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,14 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
70%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

70% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Faliment

  5. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  6. 2019

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2012 - 2019)
  1. 2019

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/426/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MATION MIXT SRL

Este MATION MIXT SRL activă?

Nu. MATION MIXT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a MATION MIXT SRL?

Cifra de afaceri a MATION MIXT SRL în 2017 a fost de 2.496.743 lei (2,5 mil. lei), în creștere cu 25% față de 2016.

Ce profit a avut MATION MIXT SRL în 2017?

În 2017, MATION MIXT SRL a înregistrat un profit net de 20.945 lei.

Câți angajați avea MATION MIXT SRL?

Conform bilanțului pe 2017, MATION MIXT SRL a avut în medie 14 angajați (față de 13 angajați în 2016).

Ce activitate avea MATION MIXT SRL?

Activitatea principală a MATION MIXT SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul MATION MIXT SRL?

MATION MIXT SRL avea sediul social la adresa Str. Aleea Parcului, Bl. D6, Ap. 14, Orș. Comănești, Jud. Bacău, 605200.

MATION MIXT SRL are datorii la ANAF?

Nu. MATION MIXT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MATION MIXT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].