ActivăSRL

MATICONS SM S.R.L.

Str. Gara Nouă Nr. 2, Orş. Negreşti-Oaş, Jud. Satu Mare, 445200

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
16053745
Reg. Com.
J30/36/2004
Înființată
14 ianuarie 2004
Vechime
22 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2022
12 mii lei
Profit net 2022
11 mii lei
Angajați 2022
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.01.2004

Rezumat

Pe scurt

MATICONS SM S.R.L. (CUI 16053745) este o societate cu răspundere limitată activă din Negrești-Oaș, județul Satu Mare, înființată în 2004. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 12.230 lei (-77% față de 2021) și un profit net de 10.659 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16053745
Nr. Reg. Com.
J30/36/2004
EUID
ROONRC.J30/36/2004
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
14 ianuarie 2004
Vechime
22 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gara Nouă Nr. 2, Orş. Negreşti-Oaş, Jud. Satu Mare, 445200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SILA••• MAR••• CE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-76,5% față de 2021

12.230 RON

2021: 52.079 RON

050k100k150k200k2012201320142015201620172019202020212022Anul 2012: 108.080 RONAnul 2013: 119.076 RONAnul 2014: 67.192 RONAnul 2015: 187.617 RONAnul 2016: 97.775 RONAnul 2017: 72.653 RONAnul 2019: 103.821 RONAnul 2020: 63.094 RONAnul 2021: 52.079 RONAnul 2022: 12.230 RON

Profit net 2022

+410,0% față de 2021

10.659 RON

2021: 2.090 RON

-150k-100k-50k050k2012201320142015201620172019202020212022Anul 2012: -101.758 RONAnul 2013: -94.192 RONAnul 2014: -92.059 RONAnul 2015: 4 RONAnul 2016: -51.313 RONAnul 2017: -69.658 RONAnul 2019: -77.833 RONAnul 2020: -35.003 RONAnul 2021: 2.090 RONAnul 2022: 10.659 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    12 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    -35 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    104 mii lei
    Profit net
    -78 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    73 mii lei
    Profit net
    -70 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    98 mii lei
    Profit net
    -51 mii lei
    Angajați
    4
  • 2015

    Cifra de afaceri
    188 mii lei
    Profit net
    4 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    -92 mii lei
    Angajați
    4
  • 2013

    Cifra de afaceri
    119 mii lei
    Profit net
    -94 mii lei
    Angajați
    4
  • 2012

    Cifra de afaceri
    108 mii lei
    Profit net
    -102 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăBun
87%Față de anul anterior: în creștere
20172019202020212022

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 87,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,27Față de anul anterior: în scădere
20172019202020212022

Activele circulante acoperă doar 27% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
369%Față de anul anterior: în creștere
20172019202020212022

369% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2024

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2004

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/36/2004, sub denumirea MATICONS SM SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MATICONS SM S.R.L.

Este MATICONS SM S.R.L. activă?

Da. MATICONS SM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MATICONS SM S.R.L.?

Cifra de afaceri a MATICONS SM S.R.L. în 2022 a fost de 12.230 lei, în scădere cu 77% față de 2021.

Ce profit a avut MATICONS SM S.R.L. în 2022?

În 2022, MATICONS SM S.R.L. a înregistrat un profit net de 10.659 lei.

Ce activitate are MATICONS SM S.R.L.?

Activitatea principală a MATICONS SM S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul MATICONS SM S.R.L.?

MATICONS SM S.R.L. are sediul social la adresa Str. Gara Nouă Nr. 2, Orș. Negrești-Oaș, Jud. Satu Mare, 445200.

MATICONS SM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MATICONS SM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MATICONS SM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MATICONS SM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MATICONS SM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].